Korzystna wymiana walut tylko w internecie

źródło: https://pixabay.com/

Rzeczy, które kupujemy w internecie, kosztują mniej niż w sklepach fizycznych, ponieważ markety internetowe mogą pozwolić sobie na mniejsza marżę. Prowadzenie sklepu online jest znacznie tańsze niż opłacanie pomieszczenia i zatrudnianie pracowników odpowiedzialnych za sprzedaż, układanie towaru i sprzątanie. Zarabianie pieniędzy oraz ich wydawanie w internecie jest korzystne dla każdego. Także w przypadku obcej waluty, którą chcemy wymienić na złotówki. Odkąd usługa wymiany walut online pojawiła się w Polsce, korzystanie z fizycznego kantoru stoi po dużym znakiem zapytania.

Powszechna usługa, z której każdy skorzysta

gotówka
źródło: https://pixabay.com/

Posiadacze bankowych rachunków internetowych stanowią ponad 70% użytkowników wszystkich kont oraz przynajmniej 1/3 z nich, w jakiś sposób korzysta z obcej waluty. Wydawanie zagranicznej waluty nie musi mieć związku z jej zarabianiem. Równie dobrze mogą być to pieniądze uzyskane z wymiany złotówek na euro, dolary lub funty. Po co wymieniać złotówki na obcą walutę będąc w Polsce? Odpowiedź brzmi – na zakupy. Poza tym robimy to w celach turystycznych, gdy planujemy wyjazd urlopowy. Polacy przestają bać się zakupów w sklepach internetowych działających w innych krajach. Korzystają też z aukcji internetowych anglojęzycznego eBaya lub sklepu Amazon. Jest to duży argument przemawiający za ułatwieniem sobie funkcji wymiany walut bez wychodzenia z domu. A żeby tego dokonać, wystarczy odwiedzić kantor online i zarejestrować się bezpłatnie.

Platformy indywidualne i jeden bank

Wiemy, że wymiana walut przez kantor online jest tańsza ze względu na niższe koszty utrzymania firmy i usług internetowych. Jest też bezpieczniejsza niż wizyta w budynku z portfelem pełnym gotówki i nie ogranicza nas dniem tygodnia i godziną, ponieważ działa w systemie 24/7. Podczas poszukiwania internetowego kantoru przeglądarka internetowa zasugeruje nam dziesiątki różnych platform, które są samodzielnymi spółkami współpracującymi z jakąś instytucją finansową. Znaczna większość z tych stron to „świeży narybek”, który działa od dobrych kilkunastu miesięcy lub kilku lat. Potencjalny klient internetowego kantoru oczekiwałby doświadczonej firmy o wielu wiarygodnych opiniach. Takie opinie można uzyskać, korzystając z usług banków. Jest jeden bank, który oferuje usługę wymiany walut i nie ogranicza jej tylko dla swoich klientów. Jest to Alior Bank założony w roku 2008. Pomimo krótkiej historii działania wyróżnia się wprowadzaniem innowacyjnych usług i bardzo szybkim rozwojem. Tak prezentuje się jego wersja kantoru dla stron WWW – https://kantor.aliorbank.pl/. Bank monitorowany jest przez Komisję Nadzoru Finansowego a pieniądze w nim ulokowane, mają gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Poza tym posiada bezpieczniejsze i bardziej zaawansowane aplikacje mobilne na smartfony, którymi możemy wymieniać złotówki także na urządzeniach mobilnych.

kantor online
źródło: https://pixabay.com/

Kantor internetowy wypiera fizyczne usługi przewalutowania. Wygodniej jest dokonać ich w domu a bezpieczeństwo, mimo obsługi cyfrowych pieniędzy, jest dla większe, szczególnie gdy obsługuje je doświadczony bank.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.