Żelazko na miarę dwudziestego pierwszego wieku

Jeszcze do niedawna prasowanie ogromnej stery ubrań należało do żmudnych, nudnych i najbardziej znienawidzonych czynności domowych. Pojawienie się na współczesnym rynku nowoczesnych żelazek, wyposażonych w szereg innowacyjnych, często zaskakujących rozwiązań sprawia, że prasowanie zajmuje znacznie mniej czasu niż dotychczas, a wręcz staje się prawdziwą przyjemnością.

Nowoczesne rozwiązania

W ofercie poszczególnych producentów znajdują się obecnie tradycyjne żelazka przewodowe (suche, parowe, systemowe, turystyczne) i bezprzewodowe, a wszystkie posiadają standardowe wyposażenie takie jak: spryskiwacz, blokada kapania czy regulacja strumienia pary. Coraz więcej jednak urządzeń zaskakuje szeregiem różnorodnych, praktycznych rozwiązań, do których należą między innymi: możliwość prasowania w pionie, system antywapniowy, samoczyszczenie, funkcja “strażaka”, stopa zapobiegająca przywieraniu tkanin i wiele innych.

Generator pary

Generator pary (zwany również stacja parową), stosowany jeszcze do niedawna wyłącznie przez profesjonalnych krawców oraz w trakcie pokazów mody, oznacza specjalny rodzaj żelazka, wykorzystującego do prasowania parę wodną “wyrzucaną” pod wysokim ciśnieniem i przenikająca prasowany materiał, co pozwala go natychmiast wygładzić. Rozwiązanie umożliwia prasowanie nawet kilku warstw naraz. Zastosowanie generatora pary jest niezwykle proste, ponieważ nie wymaga wiedzy w zakresie poszczególnych tkanin i odpowiednich temperatur ich prasowania. Dodatkowa, specjalna teflonowa nakładka na stopę urządzenia umożliwia prasowanie wszystkich materiałów ze stałą temperaturą. Generator pary stanowi doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla alergików, osób z różnymi dolegliwościami skóry oraz niemowląt i małych dzieci, ponieważ gorąca para skutecznie usuwa nie tylko wszelkie drobnoustroje, ale również pozostałości środków czyszczących. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest cena urządzenia, która kształtuje się w granicach 1000 zł.

Nowoczesne żelazko jest przede wszystkim lekkie, ergonomiczne oraz idealnie dopasowane do reki swojego przyszłego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.