Sprawdzone systemy bezpieczeństwa w Volvo

W okresie wakacyjnym bardzo duża liczba osób wybiera podróż własnym samochodem, co zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Długa jazda autem, często w nocy, często oznacza zmęczenie, znużenie, rozproszenie uwagi oraz obniżenie koncentracji, które może doprowadzić do poważnej kolizji, a nawet wypadku. W trosce o bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów producenci nowoczesnych samochodów bezustanne wprowadzają różnorodne, innowacyjne rozwiązania, zmniejszające lub wręcz eliminujące ryzyko wypadku na drodze.

City Satefy

City Satefy, zastosowany w nowym Volvo s60, należy obecnie do najwcześniejszych systemów na rynku motoryzacyjnym zapewniających bezpieczeństwo nie tylko kierowcy i jego pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Zapobiega oraz zmniejsza skutki tzw. lżejszych kolizji, jakie dosyć często zdarzają się w mieście w wyniku chwilowej nieuwagi kierowcy i jego opóźnionej reakcji. City Satefy, działający na bazie radaru laserowego kontrolującego systematycznie przestrzeń zarówno przed jak i poza samochodem w promieniu 10 metrów, rozpoznaje przy pomocy kamer i radarów inne pojazdy, pieszych, rowerzystów oraz nawet…zwierzęta, również w nocy. W przypadku, gdy system wykryje ryzyko kolizji, natychmiast ostrzega kierowcę, a gdy nie odnotuje jego reakcji, automatycznie uruchamia hamulce, umożliwiając uniknięcie kolizji lub ograniczenie jej skutków.

http://media.volvo.pl

Run-off Mitigation

Układ Run off Mitigation (system utrzymania prawidłowego pasa ruchu) eliminuje lub ogranicza poprzez wibracje w kierownicy, ryzyko przypadkowego zjechania z drogi, dzięki specjalnym sterownikom, rozpoznającym linie na jezdni, a nawet określi pozycję pojazdu w stosunku do tych linii. Uzupełnieniem systemu jest układ Run-off Protection, który dodatkowo zmniejsza ryzyko potencjalnych obrażeń, gdyby pojazd jednak wypadł z jakiegoś powodu z drogi. System został wyposażony w przednie fotele pochłaniające energię przy twardym rozwiązanie oraz opcjonalne pasy bezpieczeństwa napinające się przed zderzeniem.

www.spidersweb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.