Akademiki w Łodzi

Łódź obecnie należy do prężnie rozwijających się ośrodków akademickich, w którym funkcjonuje aż 6 publicznych i dziewiętnaście niepublicznych uczelni wyższych. Dodatkowo Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta prowadzi niespotykany w skali kraju program Młodzi w Łodzi. Program ten wspiera studentów w rozwoju kariery zawodowej. W jego ramach, znani pracodawcy oraz inwestorzy oferują studentom m.in. staże, praktyki, szkolenia, konkursy na biznesplany czy dofinansowanie do nauki języków obcych. Dla osób pochodzących spoza miasta, zostały przygotowane miejsca w akademikach zarówno państwowych, jak i prywatnych.

Akademiki Łódź

Zdecydowanie najkorzystniejszą i najtańszą formą zakwaterowania w Łodzi stanowią liczne domy studenckie (akademiki Łódź), które przede wszystkim położone są w pobliżu poszczególnych wydziałów uczelni. W ostatnich latach, w wielu państwowych domach studenckich zostały przeprowadzone generalne remonty. Wprowadzono także różnorodne udogodnienia w postaci chociażby siłowni. Niskie ceny wynajmu oraz dobre warunki lokalowe sprawiają, że większość młodych osób żądnych wiedzy decyduje się na wybór konkretnego akademika. Niestety państwowe domy studenckie nie są dostępne dla wszystkich, ponieważ decydującym kryterium przyznania miejsca, pozostaje wielkość dochodów i odległość miejsca zamieszkania od uczelni. Doskonałą alternatywą może okazać się natomiast prywatny akademik w Łodzi, wśród których zdecydowanie wyróżnia się BaseCamp.

Prywatne akademiki Łódź

Prywatne akademiki stanowią idealne rozwiązane dla osób, poszukujących komfortowych warunków do nauki, a przede wszystkim prywatności. W ofercie dostępne są różne opcje mieszkaniowe: pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, jednopoziomowe, z antresolą lub duże, czterdziesto metrowe apartamenty o wysokim standardzie. Ceny wynajmu kształtują się w granicach 1200 zł – 1800 zł.  W przestronnych pokojach znajdują się nowe, wygodne i praktyczne meble, prywatna łazienka, funkcjonalne i doskonale wyposażone kuchnie, telewizory, miejsca wydzielone do nauki, klimatyzacja. Studenci mają możliwość korzystania z superszybkiego, bezpłatnego Wi-Fi oraz pralni. Nowoczesne akademiki prywatne w Łodzi oferują również wynajęcie rowerów lub miejsc parkingowych.

www.basecampstudent.com

Prywatny akademik wcale nie musi oznaczać wysokich wydatków. BaseCamp udowadnia, że można mieszkać w komfortowych warunkach, mieć wygodne miejsce do nauki i jednocześnie cieszyć się wysokim standardem lokum w dobrej cenie. Warto regularnie sprawdzać oferty akademików – bycie na bieżąco, na pewno pozwoli nam szybciej zarezerwować sobie miejsce w pokoju (lub cały pokój). Rok akademicki nie musi zaczynać się od stresu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.