Wraca moda na retro gadżety i gry Arcade

arcade
źródło: http://foter.com

Salony do gier są miejscami, które potrafią cofnąć człowieka do przeszłości i początków rynku gier wideo. Podobną nostalgią wiele osób darzy kafejki internetowe. Były to miejsca spotkań, gier oraz poznawania świata od innej strony niż dotychczas umożliwiała telewizja czy kolorowe czasopisma. Ludzie wychowani w latach 80-90 szczególnie cenią sobie gry typu arcade oraz wszelkie gadżety związane z przemysłem rozrywkowym z lat kończących czasy PRL-u. Które z tych gadżetów warto kupić?

Kontroler na rocznicę NES-a

arcade
źródło: http://foter.com/

Grasz głównie w nowe tytuły, ale kochasz wszystko, co związane ze starymi czasami wideo-rozrywki? A może jesteś fanem emulatorów i na swoim PC rozgrywasz planszę w starego Mario? Kontroler przygotowany przez firmę 8Bitdo nazwany NES30 został stworzony właśnie dla takich osób. W cenie nieprzekraczającej 180 złotych dostajesz pad NES30 lub wersję SFC30 jeszcze bardziej kultową i rozpoznawalną przed graczy starej daty. Oba modele bez problemu wykrywane są w nowych grach mimo braku analogów. Mimo tego pozwalają na wygodną rozgrywkę na PC, Androidzie oraz systemie iOS. Gadżet warty każdej ceny, ponieważ jego jakość wykonania pozwala sądzić, że wytrzyma tysiące godzin spędzonych przed ekranem LCD.

Obudowa komputera jak super Nintendo

Czy możliwe jest zamknięcie podzespołów komputerowych w obudowie po starej konsoli Nintendo z lat 80? Biorąc pod uwagę, że Intel stworzył komputer wielkości pendrive, to zbudowanie PC wielkości pudełka do butów jest banalnie proste. Trzeba jedynie uszczuplić go o kartę graficzną lub zamontować jednostkę najmniejsza z możliwych. W innym wypadku można zaopatrzyć się w retro obudowę ITX, które mimo wyższej ceny pozwolą na instalację wydajnej karty graficznej w tym formacie i grę w najnowsze tytuły. Retro obudowy są trudne do znalezienia w sklepach komputerowych w Polsce. Trzeba ich szukać za granicą lub robić na zamówienie.

Paczki od Nerdblock

nerdblock
źródło: http://foter.com/

Gigantyczna ilość retro gadżetów, które można kupić sprawia, że podejmowanie decyzji, które wybrać staje się niezwykle trudne. Dlatego lepszą opcją jest oddanie tego w ręce przypadku. Polski Pixelbox będący kopią paczki Arcade Box, tworzonej przez Nerdblock jest jednym ze sposobów na otrzymanie retro gadżetów. Jednak zagraniczna edycja tych paczek bardziej przemówi do najwierniejszych fanów kolorowych lat gier wideo. Ceny miesięcznej subskrypcji paczek niespodzianek są dosyć wysokie. Za klasyczną pakę, trzeba zapłacić około 100 złotych miesięcznie. Wewnątrz jest od 5 fantów, które mogą być dosłownie wszystkim. Bardzo często jest to T-shirt nawiązujący do tematyki paczki oraz pomniejsze zabawki, figurki i praktyczne przedmioty do użytku codziennego takie jak portfel czy brelok na klucze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.