Używany Volkswagen nowej generacji

volkswagen
źródło: http://foter.com

Polska jest stolicą Volkswagenów Golf III generacji. Wersje z roku 99 oraz 2001 to najpopularniejsze używane samochody dla rodzin, początkujących kierowców oraz osób szukających niezawodnego auta za niewielkie pieniądze. Nawet to kultowe auto musi odejść w zapomnienie i ustąpić pierwszeństwa nowszym generacjom, które stały się atrakcyjne cenowo i powoli doganiają jego popularność.

Używany Golf IV i V generacji

Produkowany w latach 1997-2006 Golf czwartej generacji nie zdobył tylu serc co jego poprzednia odsłona. Wizualnie stoli na bardzo podobnym poziomie, dodając tylko nowocześniejsze światła i bardziej opływowy kształt karoserii. W USA model ten został nazwany Jetta. Dopiero piąta generacja, której produkcja zakończyła się w roku 2008, stała się nową wizualną odsłoną Golfa. Nowe mocne silniki były strzałem w dziesiątkę. Wygląd tego samochodu nawet w 2016 roku jest uznawany za nowoczesny. Na rynku wtórnym używany Volkswagen Golf piątej generacji nie schodzi poniżej 13 tysięcy złotych. Średnia cena tego modelu jest o 8 tysięcy wyższa i dotyczy silników 1.9 TDI oraz 2.0 TDI o mocy 140 KM!

Na tej oficjalnej stronie Volkswagena znajdziecie używane modele kultowego Golfa i nie tylko – http://www.dasweltauto.pl/pl.html

Passat w kombi i małe Polo

volkswagen
źródło: http://foter.com

Świat nie kręci się tylko wokół Golfa. Inne samochody używane marki VW popularne w Europie to między innymi, mały i zgrabny Polo III generacji. Można go kupić za niewielkie pieniądze i po kilku wymianach i naprawach użytkować przez kolejne sto lub dwieście tysięcy kilometrów. Prawdziwy szał wśród używanych Volkswagenów kombi przeżywa Passat B5. Ta wersja modelu produkowanego do roku 2000 stała się najchętniej wybieranym autem rodzinnym sprowadzanym z zachodu. Podobnie jest z odświeżoną wersją B5 FL produkowaną do 2005 roku. Obecnie produkuje się już model B8, który jest czołowym kombi oraz sedanem w klasie luksusowych aut dla mas. Według ekspertów najbardziej opłacalnym jest zakup wersji B6, której produkcja zakończyła się sześć lat temu. To wciąż świeże auto, które wygląda bardzo nowocześnie i posiada oszczędne jednostki napędowe o dużej mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.