Idealny samochód rodzinny

Pojawienie się dzieci oznacza nie tylko zmianę dotychczasowego systemu wartości, stylu życia czy rezygnację z wielu nawyków, ale również konieczność powiększenia mieszkania i wyboru nowego samochodu dostosowanego do potrzeb zarówno rodziców jak i najmłodszych członków rodziny. Idealny samochód dla kilkuosobowej rodziny, zdaniem większości specjalistów, powinien być przede wszystkim funkcjonalny, praktyczny, komfortowy, bezpieczny, przyjazny środowisku naturalnemu, a przy tym tani w naprawach i niedrogi w eksploatacji. Ostateczna decyzja zależy przede wszystkim od ilości członków, prowadzonego stylu życia, potrzeb, oczekiwań, preferencji oraz…możliwości finansowych.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Idealny samochód rodzinny, w który rodzice będą codziennie przewozić swoje pociechy, powinien być przede wszystkim…bezpieczny i sprawny, o czym decydują nowoczesne systemy wspomagające kierowcę, do których należą między innymi:

  • poduszki powietrzne;
  • ABS –zapobiega blokadzie kół w trakcie hamowania;
  • ASR – zapobiega poślizgom kół podczas przyspieszania;
  • ESP – system stabilizujący tor jazdy przy pokonywaniu zakrętu;
  • MSR -przeciwdziała poślizgowi kół napędowych w trakcie hamowania silnikiem (redukcji biegów);
  • AFIL – ostrzega przed przypadkowym przekroczeniem linii bocznej na drodze;

Warto również sprawdzić wyniki testów zderzeniowych, pochodzących z najbardziej znanych ośrodków badawczych takich jak Euro NCAP czy IIHS&HLDI, które raz w roku publikują wyniki pięciogwiazdkowych testów.

Przydatne funkcje i gadżety

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu rodzinnego są szerokie lub duże tylne drzwi, które ułatwią wkładanie dziecka do fotelika i zapinanie w pasy. W codziennym użytkowaniu  przydatne mogą okazać się różne, drobne funkcje czy gadżety takie jak: roleta chroniąca przed promieniami słońca, łatwa do czyszczenia tapicerka, kosz na śmieci, dwustrefowa klimatyzacja, schowki i uchwyty na napoje czy system isofix zapewniający stabilność i bezpieczeństwo mocowania fotelika.

W polskiej motoryzacji definicja auta rodzinnego jest niezwykle szeroka, ale obecnie zdecydowanie największą popularnością wśród osób posiadających małe dzieci cieszą się SUV-y, minivany oraz modele typu kombi (klasy średniej), które są przestronne, wygodne oraz posiadają dosyć duży, pojemny bagażnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.