Tradycja kontra technologia przy robieniu pizzy

jedzenie
źródło: https://pixabay.com/pl/pizza-kawa%C5%82ek-posi%C5%82ek-%C5%BCywno%C5%9Bci-ser-498574/

Najbardziej rozpoznawalne danie kuchni włoskiej pizza wraz ze spaghetti mocno różny się od swoich pierwowzorów sprzed wieku. Kto wie, że prawdziwe ciasto pod to danie robi się podobnie jak makaron? Obecnie większość gastronomii korzysta z drożdży i nie interesuje się tradycją a smakiem oraz masową sprzedażą. Technologia przyrządzania tego dania dzieli się na nowoczesną oraz bardzo klasyczną, gdzie piece kaflowe używane są jako jedyne narzędzie do uzyskania gotowego do spożycia ciasta.

Piece kaflowe włoskiego projektu

W tradycyjnym wypiekaniu wszelkich ciast używa się kaflowych pieców opalanych drewnem. Zapomnijcie o węglu, to nie te czasy. Klasyczny kształt półkola (kamiennej pokrywy) zachował się do dzisiaj. Jednak nie każdy fachowiec potrafi stworzyć ten wiekowy wzór. Najprościej jest wykorzystać metodę budowania igloo z cegieł. Osiągnięcie potrzebnej do pieczenia temperatury wcale nie jest takie trudne. Należy jednak bardzo uważnie zabierać się za podkładanie drewna. W ciągu 60-90 sekund ciasto jest gotowe do podania i spożywania.

Nowoczesne piece i komercyjna pizza

gotowanie
źródło: https://pixabay.com/

Współczesne podejście restauracji oraz wszelkich firm gastronomicznych nazywających się pizzeriami jest w większości komercyjne. Czy to źle? Niekoniecznie ponieważ jakość dania jakie otrzymujemy wciąż jest akceptowalna w ramach pełnowartościowego posiłku. To nie do końca fast food. Jeżeli zamawiacie pizze do domu ( http://dominospizza.pl/ ) zwykle czekacie przynajmniej 20-30 minut. W pierwszym lepszym „Macu” dostaniecie swoje jedzenie po 10 minutach maksymalnie! Idąc do restauracji wasza pizza będzie robiona ręcznie od podstaw z wybranych przez was zestawów i dodatków. Tylko kiepskiej jakości lokale mają mrożone gotowe pizze. Nie chodźcie tam jeżeli wasz żołądek jest dla was ważny. Najistotniejsze jest by składniki i proces przyrządzania był klasyczny. Nowoczesny piec nie zniszczy klasyki pod warunkiem, że będzie operował podobną temperaturą i czasem pieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.