Trądzik to wciąż nowa choroba

skóra
źródło: http://valhallamovement.com/wp-content/uploads/2014/10/Tea-Tree-Acne-Treatment-1024x682.jpg

Niewiele mamy informacji dotyczących chorób skórnych z czasów przedwojennych. Lekarze podkreślają, że trądzik jest w dalszym ciągu nową chorobą, która wiąże się z postępem cywilizacyjnym, ale o tym napiszę później. Powstawanie zmian skórnych nie ma jednego podłoża. Mimo iż warunki sanitarne podniosły się nie do końca możemy mówić o pełnej sterylności dla skóry. Okazuje się, że problem leży w tym co nas otacza a nie w nas samych jak mówią niektórzy lekarze. I co ważne żadne leki czy antybiotyki nie będą skutecznym leczeniem. Zadziałają dopiero jako uzupełnienie podstawowej terapii jaką jest zdrowe żywienie.

choroba
źródło: http://www.tradzik.pl

Współczesny świat jest napompowany chemią w różnej postaci. Mamy ją zarówno w żywności jak i produktach kosmetycznych. Zrzucanie winy na korporacje nie jest najlepszym pomysłem. Wszystko tak naprawdę zależy od nas samych. To jak my postępujemy i jakich wyborów dokonujemy świadczy o naszym późniejszym zdrowiu. Wiele odmian trądziku wskazuje na różne źródła jego powstawania. Zaczerwienienia i wszelkie różowe ślady, to powszechne zmiany występujące niezależnie od wieku. Mogą wiązać się z czynnikiem alergicznym w pożywieniu jak i wysiłkiem fizycznym lub podrażnieniem higienicznym. Zmiany ropne mogą mieć związek z mocno obciążoną wątrobą i jelitami. Popularną i skuteczną metodą w takim przypadku są głodówki oczyszczające. Jednak nie radzę wykonywać ich bez żadnej wiedzy. Poczytajcie rady doświadczonych osób i zawsze kierujcie się rozsądkiem. Początkowo wystarczą jednodniowe głodówki z fazą wejścia i wyjścia.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że każdy człowiek jest inny. Jeżeli wasz przyjaciel nie ma problemu z trądzikiem jedząc słodycze, chipsy i fast foody nie znaczy, że dla was ten rodzaj jedzenia jest idealny. Osoby o predyspozycjach do trądziku powinny stawiać na zdrowe i wartościowe potrawy. Unikać prostych cukrów i korzystać z naturalnych kosmetyków bez chemicznych dodatków.

Kosmetyki i preparaty polecane w walce z trądzikiem (jako uzupełnienie) – http://www.eucerin.pl/problemy-skory/skora-tradzikowa/skora-tradzikowa-i-leki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.