Wielofunkcyjne traktory ogrodowe

Koszenie trawy w okresie letnim, szczególnie w dużych ogrodach, należy do trudnych, czasochłonnych i żmudnych zadań, wymagających dużego wysiłku. Doskonałym rozwiązaniem problemu może okazać się natomiast zakup dobrej jakości sprzętu ogrodniczego w postaci chociażby niewielkiego, ale wydajnego traktora ogrodowego.

Nowoczesne traktory ogrodowe

Traktory ogrodowe, znacznie większe i bardziej wydajne niż tradycyjne urządzenia wykorzystywane obecnie do usuwania zbyt bujnej trawy, przeznaczone są przede wszystkim do koszenia rozległych terenów (o powierzchni powyżej 1500 metrów kwadratowych), a przy tym nie wymagają większego wysiłku fizycznego. Dodatkowo nowoczesne, uniwersalne traktory, wyposażone w szereg różnorodnych funkcji oraz możliwość zakupu osprzętu (przyczepy, lemiesz do odśnieżania, brony, siewniki czy szczotki) sprawia, że coraz częściej wykorzystywane są w gospodarstwach domowych nawet przez cały rok. Prowadzenie maszyny jest niezwykle proste, ponieważ do złudzenia przypomina prowadzenie samochodu. Nowoczesny traktor ogrodowy nowej generacji, prezentujący wysoki stopień zaawansowania technicznego, dostosowany jest do indywidualnych potrzeb wymagającego właściciela ogrodu. Maszyny z obniżonym poziomem emisji spalania i głośności oraz z trybem paliwo – oszczędnym są również przyjazne dla środowiska naturalnego.

Podstawowe funkcje traktorów ogrodowych

Zdecydowana większość traktorów ogrodowych, dostępnych obecnie na rynku została wyposażona w wysokiej jakości urządzenia tnące oraz różne rodzaje systemu koszenia (zbieranie, rozdrabnianie i wyrzut) zapewniają maksymalną wydajność koszenia traw na różnych, mniej lub bardziej trudnych powierzchniach (pochylony teren czy praca w niskich temperaturach powietrza). Do innych funkcji należą między innymi:

  • mulczowanie – koszenie, rozdrabnianie roślin i pokrycie powierzchni trawnika delikatną, równomierną warstwą darni, która w trakcie rozkładu staje się naturalnym nawozem odżywczym;
  • aeracja trawnika;
  • mielenie liści;
  • rozsiewanie nasion i nawozu (wiosną i lata) lub piasku i soli (w okresie zimowym);
  • odśnieżanie;
  • sprzątanie nawierzchni;
  • transport narzędzi.

Nowoczesne traktory ogrodowe zapewniają komfort i wygodę w trakcie zwykłego, żmudnego koszenia trawy na dużych powierzchniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.