Sprawność seksualna a sprawność fizyczna, co je łączy?

aktywność
źródło: https://pixabay.com/

Od lata mężczyźni mający problem z erekcją słuchają porad na temat odżywiania oraz tego, by zredukować stres. Mówi się, że niewłaściwa dieta oraz krótki sen destrukcyjnie działa na męski układ hormonalny. Nowe badania podają również niezwykłą skuteczność aktywności fizycznej, która może decydować o sprawności seksualnej bardziej niż dieta. Przecież człowiek sprzed wieku czy tysiąca lat temu nie był aktywnym sportowce amatorem. Jak regularne uprawianie sportu może naprawić ten męski problem?

Najpierw układ hormonalny

Testosteron to złote paliwo męskiej dumy, siły i erekcji. Powstaje z cholesterolu, którego tak się boimy, ponieważ nie umiemy go spożywać właściwie. Do jego wytwarzania potrzebne są jądra, ale tak naprawdę większość roboty przejmują nadnercza, które odpowiednio syntetyzują dziesiątki substancji w naszym ciele. Jądra to bardzo mądry narząd, który potwierdza, że aktywność fizyczna pozwala podnieść sprawność seksualną. Ćwiczenia siłowe (nie aerobowe) zwiększają produkcję tego hormonu i przyzwyczaja jądra do takiego stanu rzeczy. Jest on lepiej wykorzystywany, wskutek czego odnotowujemy między innymi wzrost masy mięśniowej, siły i gęstszy zarost na twarzy. Mamy także większy popęd płciowy. Żeby tak się stało, trzeba połączyć zarówno aktywność fizyczną (treningi siłowe) oraz właściwe spożycie cholesterolu.

Istotna rola naczyń krwionośnych

sprawność seksualna
źródło: https://pixabay.com/

Trening powoduje, że nasze naczynia krwionośne mają pełne ręce roboty. Pompują i utrzymują większej krwi, powiększając swoją objętość nawet dwukrotnie. Obserwujemy tak zwaną pompę mięśniową, która utrzymuje się przez kilkadziesiąt minut po treningu. Żyły i tętnice, które powiększane są przy pomocy aktywności fizycznej, są wydajniejsze. To nie wszystko, ponieważ ciało korzysta także z tlenku azotu, który można podnieść stosując aminokwas l-argininy. Niezależnie od wieku sprawność seksualna wzrasta, gdy naczynia krwionośne pracują wydajniej. Trenujemy je ćwiczeniami siłowymi i ogólnym uprawianiem sportu oraz przy pomocy suplementów z argininą.

Strach przed szczerą rozmową z partnerką o tymczasowych problemach może pogorszyć erekcję i wydłużyć czas powrotu do sprawności seksualnej. Poczytajcie o tym – http://www.permen.pl/relacje-z-partnerka.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.