Ranking najlepszych szkół średnich 2019

10 stycznia 2019 roku w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie dobył się dwudziesty pierwszy finał Rankingu Liceów i Techników przygotowany przez miesięcznik Perspektywy, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Podstawowym i najważniejszym kryterium oceny w klasyfikacji stanowią przede wszystkim wyniki matury, sukcesy w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki egzaminów zawodowych.

Najlepsze liceum w Polsce

Zdecydowanym liderem na liście najlepszych liceów w Polsce jest  XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, które słynie przede wszystkim z najwyższego poziomu nauczania matematyki.

www.perspektywy.pl

Drugie miejsce

Drugie miejsce na podium należy do XIII LO w Szczecinie, gdzie jednym z przedmiotów na bardzo wysokim poziomie jest fizyka. W 2017 roku w olimpiadzie fizycznie startowało 60 uczniów, z których aż 55 przeszło do kolejnego etapu!

www.radioszczecin.pl

Trzecie miejsce

Trzecie miejsce w rankingu należy do V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, którego dyrektorem od wielu lat jest Stanisław Pietras.

www.krakow.fotopolska.eu
Najlepsze Technikum

W Rankingu Techników liderem zostało Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie, a jego absolwenci cieszą doskonałą opinią nie tylko firm IT i nowych technologii, ale również elitarnych wydziałów uczelni technicznych.

www.tm1.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.