Jak poradzić sobie z zalaną piwnicą? Pompa do brudnej wody

Wiosenne roztopy, które zbliżają się wielkimi krokami oraz gwałtowne i obfite opady deszczu pojawiające się w naszej strefie klimatycznej niemalże o każdej porze roku stają się główną przyczyną zalania piwnicy lub garażu. W przypadku regularnie powracającego problemu warto rozważyć więc zakup specjalnej, profesjonalnej odwadniającej pompy do brudnej wody, co pozwoli uniknąć poważnych strat, a nawet niebezpiecznych uszkodzeń w konstrukcji budynku.

Niebezpieczna wilgoć

Piwnica oraz garaż narażone są zalaniem przede wszystkim w wyniku podnoszenia się poziomu wód gruntowych, awarii w instalacji wodno – kanalizacyjnej czy cofnięcia się ścieków z kanalizacji zbiorczej w czasie intensywnej ulewy. Woda, stojąca w pomieszczeniu nawet kilka godzin, w błyskawicznym tempie powoduje pojawienie się wilgoci, a w efekcie pleśni i grzybów, które z biegiem czasu niszczą cały budynek.

Pompy do brudnej wody

Zdecydowanie najszybszym i najskuteczniejszym sposobem pozbycia się wody z pomieszczenia jest zastosowanie specjalnej pompy do brudnej wody, która sprawdza się również w wielu innych sytuacjach (np. osuszenie niepotrzebnego oczka wodnego, osuszenie podłogi łazienkowej zalanej przez pralkę). Doskonałym rozwiązaniem może okazać się zakup szybkiej, bezawaryjnej i skutecznej pompy zanurzeniowej wyposażonej w automatyczny włącznik reagujący na podnoszący się poziom wody oraz włącznik termiczny, skutecznie chroniący silnik przed przegrzaniem. Należy pamiętać, że woda zalegająca w piwnicy bardzo często zawiera różnorodne zanieczyszczenia takie jak chociażby piasek, żwir, liście, gałęzie, dlatego warto zainwestować w urządzenia do brudnej wody wyposażone w dodatkowy filtr wstępny bądź rozdrabniacz. W pompy zanurzeniowe powinny zaopatrzyć się przede wszystkim osoby, które mieszkają w regionach zagrożonych powodziami, zalaniem czy podtopieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.