Przygotuj modem i kartę sieciową pod światłowód

internet
źródło: http://foter.com

Internet o prędkości 100 MB/s jest w naszym kraju od kilku lat. Modemów i routerów obsługujących tak szybkie łącza nie brakuje. Rozwój technologiczny idzie naprzód, dlatego już teraz warto przygotować się na znacznie szybsze pobieranie danych. Orange już szykuje swoją ofertę, która według aktualnych informacji nie będzie miała sobie równych. Czy twoja karta sieciowa i modem są gotowe na 600 MB/s?

Karta sieciowa w płycie głównej lub oddzielnie

karta sieciowa
źródło: http://foter.com

Jeżeli posiadasz komputer stacjonarny lub laptopa kupionego przed rokiem 2010 jest duże prawdopodobieństwo, że twoja wbudowana w płytę główną karta sieciowa obsługuje jedynie 100MB/s transferu pobierania i wysyłania danych. Żeby to zmienić, masz tylko dwie opcje. Zakup nowego komputera nie wchodzi w grę, dlatego inwestujemy w kartę zewnętrzną. Dla laptopów powstały karty USB obsługujące 1000 MBPS transferu danych. Działają z praktycznie każdym systemem operacyjnym od Windowsa po Mac i Linux. Wewnętrzne karty to opcja tylko dla PC, która jest dużo wygodniejsza, ponieważ cały sprzęt znajduje się wewnątrz obudowy. Nowsze płyty główne bez problemu obsłużą mega szybki światłowód.

Czy ten modem go uciągnie?

modem światłowodowy
źródło: http://foter.com

Żeby sprostać temu, co przygotowuje dla swoich klientów Orange, należy posiadać specjalny modem światłowodowy przygotowany na 600 MB/s. Klienci tej znanej sieci komórkowej będą mogli wybrać pomiędzy prędkością 100, 300 a wyżej wspomnianą rakieta z szóstką z przodu. Modem zwany Funbox 2.0 obsługuje pasmo 2,4 Ghz i 5 Ghz w AC. Można podłączyć do niego 4 komputery i oczywiście korzystać z Wi-Fi. Jest to bardzo nieskomplikowane urządzenie, które znajdzie miejsce w każdym polskim domu. To nie internet radiowy jest przyszłością a właśnie światłowód, który z czasem będzie współpracował z domowymi serwerami, systemami smart home oraz pozwoli grać i streamować gry w rozdzielczości 4K przy najwyższej możliwej jakości. Warto śledzić ofertę Orange, która wyrosła właśnie na lidera prędkości dla wszystkich mieszkańców dużych miast.

Modemy obsługujące największe prędkości internetu światłowodowego oraz LTE – http://www.orange.pl/kid,4002325158,id,4002325159,title,modemy-i-akcesoria,article.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.