Pieniądze są po to, by je wydawać – rozsądnie

skarbonka
źródło: http://foter.com

Współcześni milionerzy nie zgodziliby się z tytułem tego artykułu. Dla nich pieniądze służą do inwestowania, by móc zarobić więcej, niż się miało na początku. Człowiek, który nie aspiruje do bycia bogatym, nie musi postępować w ten sposób. Obchodzi go tylko jak zaplanować domowy budżet, by nieco zaoszczędzić i cześć pieniędzy wydać na przyjemności. Szczęście, jakie daje gotówka papierowa lub cyfrowa, nie jest większa niż inne ludzie uczucia takie jak miłość czy pasja. Mimo to zarządzanie pieniędzmi jest ważną umiejętnością, którą rozwijamy z każdym etapem naszego życia. Zaczynając od lat młodych, gdy dostajemy pierwsze kieszonkowe i kończąc na byciu rodzicem, który musi wychować, ubrać i nakarmić dziecko za swoją wypłatę. Poniżej znajdziecie zdjęcia rzeczy, na które wydajemy pieniądze by żyło nam się lepiej. Są to zarówno produkty spożywcze, które podchodzą pod grupę „przyjemności i potrzeb głównych” oraz aktywność fizyczna w postaci karnetu na siłownie czy nowego roweru, który zastąpi nam samochód w okresie wakacyjnym.

Jeśli szukasz artykułu podchodzącego do kwestii zarządzania domowymi pieniędzmi rozsądnie, kliknij tutaj – http://www.fakt.pl/finanse/6-krokow-na-przygotowanie-domowego-budzetu,artykuly,588522.html

Część budżetu domowego powinniśmy odłożyć na wakacje.

wakacje
źródło: https://pixabay.com/pl/

Ubrania są elementem naszego życia, który zużywa się naturalnie. Najlepiej widać, to po butach.

budżet
źródło: https://pixabay.com/

Hobby ma każdy z nas. A przynajmniej każdy powinien mieć. Jedne są droższe a inne nie wymagają zbyt dużego wkładu finansowego.

zabawki
źródło: http://foter.com/

Polacy nie mają w zwyczaju regularnie chodzić do restauracji. Za to lokale gastronomiczne typu „kebab” lub KFC zdarzają się już częściej. Dlatego dopisanie do budżetu domowego wypadu na miastu powinno być uwzględnione.

gastronomia
źródło: http://foter.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.