Nie odwracaj się od Full HD. Telewizory ze średniej półki

tv
źródło: http://foter.com/

Liczba modeli telewizorów obsługujących rozdzielczość 4K przegoniła poprzednią generację. Posiadacze odbiorników UHD mogą cieszyć się najwyższą rozdzielczością podczas oglądania filmów na Blue-ray 4K oraz niektórych propozycjach platformy Netflix i YouTube. Telewizja jeszcze długo nie będzie oferowała doznań w rozdzielczości 3840 x 2160. Producenci sprzętu oraz klienci zbyt pochopnie zainteresowali się rozdzielczością ultra HD, ponieważ poprzednia generacja Posiada dużo większy potencjał zapewniania wysokiej jakości rozrywki, niż wam się wydaje.

Smart TV taniej z Full HD

system
źródło: https://pixabay.com/

Czy kupowanie telewizora tylko dla funkcji Smart TV jest opłacalne? Oczywiście, że tak i powiem więcej – robi to większość młodych ludzi. Znam osoby, które kupują telewizor tylko do konsoli PlayStation lub Xboxa. Zdarzają się również osoby, które chcą oglądać filmy w Full HD na odtwarzaczu blue-ray na dużym ekranie i nie mają w planach włączać programu telewizyjnego. Smart TV zrewolucjonizowało pojęcie spędzania czasu w sieci. Mając dużą wersję przeglądarki internetowej na 43 lub 49 calowym telewizorze i bezprzewodową klawiaturę na kolanach, czujemy się jak królowie. Nowe telewizory z Full HD z wbudowaną funkcją Smart TV są tańsze niż dowolny telewizor UHD.

Oszczędność miejsca i 43 cale

telewizory
źródło: http://foter.com/

Ekrany urządzeń multimedialnych rosną i co kilka lat dyktują nowe standardy w swojej klasie. Ponad 10 lat temu to 3 calowy ekran w telefonie był normą. Dzisiaj mniej niż 5 cali to słaby wynik. Natomiast telewizory nie tak dawno sprzedawane były w wersji 32 calowej, która 4 lata temu rozchodziła się jak świeże bułeczki. To samo mogę powiedzieć o dzisiejszych 43 calach, które pod względem ceny zakupu są bardzo podobne do dzisiejszych 32-calowych czterolatków. Do wygodnego oglądania filmów i grania na konsoli w Full HD wystarczy telewizor (http://www.lg.com/pl/telewizory-full-hd) o rozdzielczości 43 cali, pod warunkiem, że siedzimy odpowiednio daleko. Eksperci ustalili, że odległość powinna wynosić wtedy 1,8 metra.

Klasa A++ lepsza niż podstawowe A

telewizory
źródło: http://foter.com/

Różnica w poborze mocy telewizorów Full HD i 4K na ustawieniach producenta różni się od siebie diametralnie. Gdy 43 calowy telewizor full hd pobiera 35 W i 51 kWh rocznie, model 49 calowy 4K zużył w ciągu roku 117 kWh i pobierał aż 84 W. Ile mocy pobrałby model Full HD przy tej samej wielkości ekranu? Już odpowiadam na to pytanie! Otóż model klasy energetycznej A++ pobiera 36 W. Wydaje się niemożliwe? Sprawdziłem różne modele i wynik w tej klasie energetycznej był podobny. Gorsze parametry miały tylko telewizory klasy A, które pobierały 73 W prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.