Najbardziej niezwykłe zjeżdżalnie wodne na świecie

Parki wodne, kuszące różnorodnymi, często zapierającymi dech w piersiach atrakcjami, są uwielbiane zarówno przez dzieci jak i młodzież oraz…osoby dorosłe. Stanowią doskonałą rozrywkę dla całej rodziny, ponieważ każdy z pewnością znajdzie w aquaparku coś wyjątkowego dla siebie.

Aquapark z rekinami

Na Wyspie Paradise (Bahamy) znajduje się park wodny Leap of Faith, który stanowi idealne miejsce dla poszukiwaczy mocnych wrażeń. Zjeżdżalnia prowadzi bowiem przez wodę, pełną…rekinów. Podwodny tunel, w jaki goście wpadają po wjeździe do wody jest przezroczysty, co potęguje wrażenie obecności rekinów tuż obok.

www.oneandonlyresorts.com

 

www.wanderlust.com.pl

Najwyższą zjeżdżalnia wolnostojąca

Najwyższa i jednocześnie najszybsza wolnostojąca zjeżdżalnia na świecie (41 metrów!), wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, znajduje się w Beach Parku w mieście Fortaleza (Brazylia). Zjazd trwa około 5 sekund przy prędkości…105 km/h!

www.blogbucket.org
www.parkiwodne.com.pl

Najszybsza zjeżdżalnia

Najszybsza zjeżdżalnia wodna na świecie, przypominająca bajkowa górę pokrytą śniegiem,  zlokalizowana jest na terenie Disney Blizzard Beach Water Park (Floryda).Goście zjeżdżają do wody stromym tunelem o długości 120 metrów.

www.travelingmom.com
www.tronc.com
Najbardziej imponująca

W miejscowości Terrasini (Włochy)w hotelu Citta del Mare znajduje się natomiast wyjątkowa zjeżdżalnia, która prowadzi prosto do…basenu Morza Śródziemnego, gdzie goście mogą odpocząć i zachwycać wspaniałymi widokami.

www.tripadvisor.in
www.tripadvisor.in

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.