Kupujesz elektronikę prosto od producenta?

Telefony

Producenci urządzeń elektronicznych nie zawsze są bezpośrednimi sprzedawcami swoich wyrobów. Zwykle przekazują je do sklepów lub firm, które zajmują się ich sprzedażą lub wynajmem. Dzięki spopularyzowaniu internetu ten trend zaczyna się zmieniać. Producenci chcą mieć pewną część zarobku tylko dla siebie. To zrozumiałe podejście zwłaszcza, że sprzedaż przez internet nie kosztuje zbyt wiele. Sprzedaż wysyłkowa prowadzona przez producenta okazuje się coraz popularniejsza ze względu na lepsze dojście do gwarancji i serwisowania.

Urządzenia mobilne ze strony producenta

W USA nowe modele iPhona zamawia się tylko ze strony internetowej twórców urządzenia. W Ameryce jest nieco inna kultura sprzedaży i preorderów. Przedsprzedaż urządzeń elektronicznych jest tam bardzo popularna. A ludzie chętnie zamawiają nowe komputery, tablety i telefony ( http://eshop.sonymobile.com/pl/ ) dużo wcześniej. Na starym kontynencie jest podobnie, ale z markami azjatyckimi. Wiąże się to z tym, że mamy nieco lepszy dostęp do sklepu Sony czy Samsunga, który bezpośrednio z naszego kraju rozsyła nowe modele oczekiwanych smartfonów.

Zamówienia bezpośrednie i ich korzyści

Mniejsze zainteresowanie zamówieniami ze sklepów internetowych producenta w naszym kraju ma związek z płatnością za taką usługę. Nie zawsze mamy do wyboru paczkę pobraniową. Tym bardziej jeżeli idzie do nas z zagranicy. Trzeba dokonać przelewu na podane zagraniczne konto lub zapłacić kartą. Brak karty kredytowej z możliwością płacenia przez internet to pierwsza bariera. Drugą jest brak możliwości przelania pieniędzy na konto zagraniczne przy wcześniejszym przewalutowaniu. Jest jeszcze trzecia opcja oparta o konto paypal. Mając dostęp i środki pieniężne na takim koncie można robić zakupy w każdym sklepie internetowym i płacić na aukcjach internetowych. Warto je założyć ponieważ to całkowicie darmowa procedura. Korzyści z zamówień zagranicznych są widoczne już po pierwszych paczkach. Jakość przedmiotów od producenta zawsze jest najlepsza. Oryginalne pakowanie paczki oraz stu procentowa pewność, że wszystko jest w zestawie to podstawa. Smartfony od producenta nie mają simlocka a tablety posiadają najnowsze wersje systemu. W sklepach pośrednich nie zawsze dokonuje się aktualizacji. No i wcześniej wspomniana gwarancja serwisowa bezpośrednio od twórcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.