Hit sezonu – deskorolki elektroniczne

Początek kalendarzowej wiosny oraz korzystna aura za oknem sprawiają, że dzieci, młodzież i osoby dorosłe coraz chętniej opuszczają swoje domy i mieszkania, korzystając z różnych form aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wraz z pierwszymi, cieplejszymi promieniami słońca na ulicach pojawiły się takie środki transportu jak motocykle, rowery, hulajnogi, rolki czy deskorolki.

Nowoczesne deskorolki

Jeszcze do niedawna na polskich ulicach królowała klasyczna, uniwersalna deskorolka o wymiarach od 7 do 9 cali (szerokość) i 31 cli (długość, wyposażona w metalowe trucki (umożliwiające skręcanie) z twardymi lub miękkimi kołami. Obecnie na rynku pojawiają się nowoczesne modele, które wzbudzają ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Oferta poszczególnych producentów jest niezwykle szeroka i bogata, a współczesne deskorolki różnią się między sobą kształtem, sposobem napędu i przeznaczeniem. Wyróżnia się więc deskorolki tradycyjne, longboardy (do zjazdu z górek), cruisery (do jazdy po mieście),waveboardy, terenowe, elektryczne i spalinowe. Nowoczesne modele nie tylko służą do rozrywki i zabawy, ale coraz częściej wykorzystywane są jako osobisty środek transportu niemalże w każdych warunkach drogowych.

www.kajt24.pl

Deskorolka elektryczna

Innowacyjnym hitem ostatnich tygodni jest natomiast deskorolka elektryczna (znana również pod nazwą jeździk lub hoveboard) napędzana silnikiem elektrycznym, którego moc można sterować zazwyczaj przy użyciu odpowiedniego pilota. Urządzenie umożliwia pokonanie dystansu o długości około 25 kilometrów, a ich maksymalna prędkość wynosi nawet 20 km/h.  Akumulator deskorolki elektronicznej można naładować przy użyciu ładowarki sieciowej podłączonej do tradycyjnego gniazdka. Niektóre urządzenia zostały wyposażone przez poszczególnych producentów w dodatkowe funkcje takie jak głośniki Bluetooth i odtwarzacz MP3 umożliwiające w trakcie jazdy słuchanie ulubionej muzyki czy różnokolorowe światła LED.

www.dmtrade.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.