Bezpieczna turystyka po Europie wschodniej

wakacje
źródło: https://pixabay.com/

Raz na kilka sezonów wakacyjnych słyszy się o nowych „dziewiczych” miejscówkach dla turystów, którzy nie lubią zgiełku i chcą pozwiedzać nowe miejsca w spokoju. Nie tak dawno turystyczna gorączka dopadła Islandię oraz Norwegię. Część polskich turystów zaczęła odwiedzać także Chorwację i sąsiednią Czarnogórę. Uważa się, że tegoroczny sezon wakacyjny będzie łaskawy dla krajów bloku wschodniego, takich jak Litwa, Białoruś i Rumunia. Czy planowanie urlopu na wschodzie Europy to dobry pomysł?

Na własną rękę, czy z biurem podróży?

ubezpieczenie
źródło: https://pixabay.com/

Wyjazd za granicę w celach turystycznych może odbywać się bez pośrednictwa biura podróży. Sami wynajmujemy hotel, opłacamy bilet na samolot lub jedziemy bezpośrednio własnym samochodem, po drodze podziwiając widoki. Zachód Europy oraz kraje morza śródziemnego są rajem dla turystów z broszury. Natomiast wschodnia Europa pozwala znacznie korzystniej zaplanować wyjazd i pobyt samemu. Dziej się tak, ponieważ mniejsza ilość biur podróży organizuje do nich wyjazdy. Te zdawałoby się mało popularne i słabo przygotowane na turystów rejony, mają dobre zaplecze w postaci hoteli, hosteli i agroturystyki. Internet posłuży wam po przewodnika po tamtejszych rejonach.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Kraje bloku wschodniego nienależące do UE wymagają wcześniejszego załatwienia sobie wizy turystycznej. Rosja i Białoruś to kraje, które wymagają wyboru jednej z 4 rodzajów wiz. Oprócz turystycznej dostępna jest także biznesowa, tranzytowa i prywatna. Podczas planowania wyjazdu niezbędne jest uwzględnienie ubezpieczenia do wizy. Biura turystyczne wliczają ją w pakiet wakacji, ale wielu urlopowiczów i tak dokupuje sobie dodatkowe ubezpieczenia turystyczne online. Jadąc na własną rękę, powinniśmy posiadać ubezpieczenie turystyczne, które w razie wypadku pokryje koszty leczenia, zgubienie bagażu i wypłaci odszkodowanie z tytułu nieszczęśliwego wypadku.

W grupie zawsze raźniej

znajomi
źródło: https://pixabay.com/

W ostatnich latach powstał nowy rodzaj turysty, będący samozwańczym podróżnikiem, który samotnie zwiedza świat. Za jego powstanie odpowiadają goście porannych programów „do śniadania”, którzy opowiadają o swoich nadzwyczajnych przygodach. Nie każdy może być podróżnikiem. Do tego trzeba pieniędzy, dużej wiedzy, znajomości języka angielskiego na poziomie wyższym niż komunikatywny oraz stalowych nerwów. Jeżeli urlop wakacyjny jest dla Ciebie okazją do wypoczynku oraz zwiedzenia kawałka świata to planuj go z bliskimi i znajomymi. Nie jedź na wakacje samemu, bo możesz odkryć najgorszą z możliwych stron danego kraju. Złodzieje tylko czekają na spotkanie indywidualisty, który z głową w chmurach będzie przemierzał ich terytorium w poszukiwaniu taniego noclegu lub nowych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.