Dwa powody, dla których powinieneś pójść na warsztaty fotograficzne

aparat
źródło: https://pixabay.com/

Młodzi właściciele lustrzanek i początkujący miłośnicy robienia zdjęć uważają, że są w stanie nauczyć się wszystkiego sami. Nie zrobili jeszcze 1000 zdjęć a ich pewność siebie zwodniczo, mówi im, że wiedzą już wszystko. Niektóry właściciele lustrzanek cyfrowych po niecałym tygodniu rezygnują z fotografowania, ponieważ uważają, że w okolicy nie ma nic ciekawego do uwiecznienia. W takich sytuacjach warto pomyśleć o warsztatach fotograficznych.

Mniej błędów i zdobywanie doświadczenia

Nauka na własnych błędach może trwać tygodniami, miesiącami, a nawet zająć lata. Najgorsze jest niezdawanie sobie sprawy z błędów i powielanie złych nawyków, które w efekcie pogarszają zdjęcia lub mają zły wpływ na sprzęt. Prywatna szkoła fotografii (https://www.akademianikona.pl/) oferująca kursy i warsztaty ma na celu eliminować te błędy i uczyć prawidłowych wzorców postępowania ze sprzętem. Napisze wam, jak było ze mną. Powielanym przeze mnie błędem było błędne ustawianie migawki i przesłony. Dopiero praca z profesjonalistą i pokazanie mi właściwego ustawienia i metodyki dostosowania do różnego oświetlenia dała efekt w postaci lepszej jakości zdjęć. Przez pierwsze tygodnie pracy z lustrzanką nie wiedziałem jak prawidłowo ustawiać ostrość. Korzystałem z ustawień ręcznym, ale nie używałem właściwej opcji przybliżania, która znacznie przyspiesza pracę. Ludzi, którzy myślą, że wiedzą wszystko lub nauczą się sami, są tysiące. Przez swoje przekonania nie dostrzegają możliwości swoich aparatów, które mocno ułatwiają pracę. Ich prace fotograficzne nie wyróżniają się z tłumu, co owocuje obniżeniem motywacji.

fotograficzne
źródło: https://pixabay.com/

Dla przyszłego fotografa zawodowca

Bogate o warsztaty fotograficzne i kursy CV pozwoli znaleźć pracę w zawodzie fotografa, szybciej niż myślicie. Zdjęcia nabierają coraz większej wartości dzięki internetowi. Gazety tracą na popularności a portale i serwisy internetowe rosną w siłę. Opierają się głównie o zdjęcia, które są łatwiejszą formą przekazu. Nie chcę powiedzieć, że pójście na warsztat jest czystą formalnością. Idziecie tam by się czegoś dowiedzieć. Jeżeli jesteście początkujący i nie wiecie jak wystartować w branży to odpowiednie zajęcia z zawodowymi fotografami, mogą wam odpowiedzieć na to pytanie. Poza tym fotograf zawodowy nie musi być we wszystkim najlepszy. Najlepiej wybrać sobie jedną dziedzinę na przykład portrety, krajobrazy lub fotografię produktową. Szczególnie ta ostatnia jest bardzo pożądana wśród sprzedawców internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.