Zadbaj o to, aby Twoje CV nie świeciło pustkami!

cv
źródło: https://pixabay.com/

Z pewnością wielu młodych ludzi, często żyjąc z dnia na dzień, nie zastanawia się nad swoją przyszłością. Mimo tego znajdziemy spore grono osób, które stosunkowo wcześnie zadaje sobie pytanie – kim chce w życiu być, czym będę się zajmować zawodowo? Tej drugiej grupie postaram się dziś podpowiedzieć jak poradzić sobie na rynku pracy, aby nie świeciła pustkami w swoim pierwszym poważnym CV!

Podejmuj się każdej pracy

pracownik
źródło: https://pixabay.com/

Pierwsza i podstawowa zasada to – bądźcie aktywni! Nie oczekujcie, że pierwsza praca, jaką będziecie mieli, będzie Waszą pracą marzeń. Czasem warto skorzystać z wolnego czasu w wakacje i dorobić sobie drobną pomocą u taty w firmie lub zająć się sezonowym zbiorem owoców. Te pierwsze koty za płoty nauczą Was organizacji czasu i szacunku do pierwszych, samodzielnie zarobionych pieniędzy.

Praca za darmo się zwraca

Początki jednak zwykle bywają trudne, dlatego nie nastawiajcie się na zarobienie swojego pierwszego miliona przed ukończeniem szkoły. W młodym wieku warto pracować za darmo, biorąc udział w różnego rodzaju wolontariatach np. Szlachetna Paczka, WOŚP. Przyszły pracodawca z pewnością zauważy i doceni to, że świetnie radzicie sobie z budowaniem relacji i pozytywnych kontaktów z innymi osobami, którzy to mogą okazać się Waszymi przyszłymi klientami! Dodatkowym atutem podjęcia wolontariatu jest również poszerzenie swoich znajomości. Kto wie, może ktoś Cię kiedyś poleci?

Zapukajmy do urzędu

zebranie
źródło: https://pixabay.com/

Kolejnym miejscem otwartym na młodych ludzi jest Powiatowy Urząd Pracy. To tutaj możemy wziąć udział z wielu bezpłatnych projektach i szkoleniach. To właśnie w PUP-ie możemy zarejestrować się jako bezrobotni i skorzystać z oferty stażu, który odpowiada naszym zainteresowaniom. Jest to dla Was dogodna sytuacja, ponieważ zapewnia Wam stały dochód, a pracodawca pamięta, że dopiero zaczynacie i jeszcze się uczycie. Plusem jest również to, że możecie ubiegać się o zwrot kosztów dojazdów do swojego miejsca pracy.

Jak więc widzicie, zdobywanie doświadczenia nie jest wcale takie trudne, wystarczy się rozejrzeć i zacząć być aktywnym już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.