Aplikacja „Gdzie jest dziecko” dla każdego

Nowoczesne smartfony, wyposażone w szereg innowacyjnych, często wręcz zaskakujących funkcji oraz aplikacji, stanowią nieodłączny i ważny element życia zarówno osób dorosłych jak małych, zaledwie kilkuletnich dzieci. Wiele rozwiązań technologicznych zastosowanych w telefonach komórkowych przez współczesnych programistów i producentów, pozwala rodzicom czuwać nad bezpieczeństwem swoich pociech na odległość.

Opis aplikacji

Stosunkowo niedawno na polskim rynku pojawiła się bardzo prosta, intuicyjna i precyzyjna, a przy tym zaawansowana aplikacja „Gdzie jest dziecko” (znana również pod nazwą „Bezpieczna Rodzina”), która skutecznie i efektywnie wykorzystuje nowoczesne rozwiązania takie jak GPS, GSM i Wi – Fi. Rodzinny lokalizator pozwala rodzicom w dyskretny sposób sprawdzić z dowolnego miejsca w kraju, w jakim miejscu (z dokładności kilku lub kilkunastu metrów) aktualnie znajduje się ich pociecha (pod warunkiem, że dziecko posiada własny telefon komórkowy i przebywa na terytorium Polski). Nowoczesny system GPS lub GSM automatycznie wskaże na telefonie rodzica nie tylko aktualną pozycję dziecka, ale również historię jego przemieszczania się. Usługa jest dostępna nie tylko na wszelkich urządzeniach mobilnych, ale również na tradycyjnym komputerze poprzez konto na stronie dostawcy. Co więcej aplikacja nie wymaga instalowania jakichkolwiek dodatkowych programów na telefonie lokalizowanej osobie, która jedynie wyraża jednorazową zgodę na lokalizowanie tylko za pomocą jednego smsa lub specjalnej aplikacji. Usługa jest kompatybilna ze wszystkimi systemami operacyjnymi instalowanymi w smartfonach, komputerach czy tabletach i obejmuje wszystkie sieci komórkowe funkcjonujące na rynku.

Dodatkowe usługi

Aplikacja „Gdzie jest dziecko” posiada również wiele ciekawych i przydatnych w życiu codziennym opcji dodatkowych, które pozwalają między innymi:

  • ustawić specjalne powiadomienia, gdy lokalizowana osoba znajdzie się w wyznaczonej strefie (np. w szkole, w pracy);
  • przekazać bliskim za pomocą tylko jednego przycisku natychmiastową informację o sytuacji awaryjnej (usługa „Rodzinne SOS”) – do zgłoszenia zostaje zwykle dołączony film video (o maksymalnej długości pięć minut)  lub zdjęcie wraz z lokalizacją;
  • zlokalizować auto („Gdzie jest Auto”) dzięki instalacji dodatkowego nadajnika GPS.;
  • monitorować dom lub mieszkanie („Bezpieczny Dom”) za pomocą specjalnej kamery, którą można sterować z poziomu telefonu komórkowego.

 

Aktywacja usługi

Instalacja oraz aktywacja aplikacji „Gdzie jest dziecko” jest bardzo prosta i obejmuje zaledwie kilka nieskomplikowanych czynności. Przede wszystkim należy pobrać aplikację, wysłać bezpłatny SMS z odpowiednią komendą (w zależności od operatora) lub założyć konto na specjalnej stronie. Na swoim profilu rodzic dodaje w systemie osoby, z którymi chce pozostać w kontakcie, wpisując imię i numer telefonu lokalizowanej osoby). Osoba lokalizowana musi jednocześnie wyrazić jednorazową zgodę, wysyłając darmowego SMS – a w odpowiedzi na wiadomość otrzymaną z sieci. Po zakończeniu całego procesu aktywacji rodzic ma możliwość namierzanie telefonu swojego dziecka. Zdecydowana większość dostawców oferuje potencjalnym klientom darmowy okres próbny (rwa zwykle siedem dni), aby dana osoba mogła przekonać się, w jaki sposób działa aplikacja. Potencjalny klient może zrezygnować z usługi w dowolnej chwili bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów czy opłat. Rodzice mogą korzystać z aplikacji „Gdzie jest dziecko” systematycznie i cyklicznie lub jednorazowo.

Namierzanie telefonu

Namierzanie telefonu dziecka lub bliskiej osoby polega głównie na wysłaniu darmowego smsa pod wskazany przez danego operatora numer. W treści wiadomości tekstowej należy wpisać numer telefonu, który ma zostać zlokalizowany. Informacja dotycząca aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego numeru, przekazywana jest w formie zwrotnego smsa. Ponad to rodzice mają możliwość ustalenia miejsca pobytu swojego dziecka na stronie internetowej (www.gdziejestdziecko.pl), dzięki specjalnej mapie. Namierzana jest tylko karta SIM, dzięki czemu bateria na telefonie bliskiej osoby nie jest zużywana, co z pewnością stanowi dodatkowy atut aplikacji. Osoba, którą chcemy zlokalizować nie otrzymuje żadnej informacji SMS-owej, że jest właśnie namierzana, co pozwala zachować dyskrecję.

Smartwatch dla dziecka

Alternatywnym rozwiązaniem może być również smartwatch z nadajnikiem GPS, który doskonale sprawdza się przede wszystkim w przypadku kilkuletnich maluchów w wieku przedszkolnym. Telefon komórkowy wbudowany sprytnie w zegarek pozwala rodzicom w dowolnej chwili ustalić pozycję swojej pociechy. W wyjątkowych, niebezpiecznych sytuacjach dziecko może szybko wcisnąć specjalny przycisk, inicjując połączenie z rodzicem lub inną bliską osobą. W zestawie znajduje się ważna bezterminowo karta SIM z nielimitowaną transmisję danych na lokalizowanie w usłudze „Gdzie jest dziecko”. Dodatkowo rodzice mogą określić tzw. Geosfery, których przekroczenie przez dziecko posiadające smartwacha powoduje wysłanie odpowiedniego komunikatu do osoby dorosłej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.