Najciekawsze rozwiązania w nowym Fordzie Focus

W kwietniu na specjalnym pokazie w Genewie przedstawiciele Forda zaprezentowali kolejną, czwartą już generację Focusa, który w sprzedaży będzie dostępny jako pięciodrzwiowy hatchback lub kombi, zaś na wybranych rynkach pojawi się także w wersji sedan. Zdaniem wielu specjalistów oraz pasjonatów motoryzacji przedstawiony model należy do najbardziej innowacyjnych i zaskakujących samochodów w dotychczasowej historii tego producenta.

System autonomicznej jazdy

Jednym z najciekawszych rozwiązań zastosowanych przez projektantów w nowym Fordzie Focusie jest system autonomicznej jazdy poziomu drugiego, dzięki któremu samochód nie tylko samodzielnie utrzymuje się na środku swojego pasa ruchu, ale również zachowa bezpieczną odległość od wyprzedzającego pojazdu. W przypadku pojawienia się na drodze korków auto może nawet autonomicznie przejąć prowadzenie, kierowanie i hamowanie. Kierowca w każdej chwili może natychmiast odzyskać pełna kontrolę nad samochodem, naciskając jeden z pedałów, wykonując ruch kierownicą czy włączając kierunkowskaz.

www.motoryzacja.interia.pl

System Ford Co- Pilot360

Nowy Ford Focus został jako pierwszy wyposażony w system Ford Co –Pilot360, który obejmuje zestaw zaawansowanych asystentów kierowcy. W skład systemu wchodzą między innymi: aktywny tempomat Stop&Go, adaptacyjne światła z doświetlaniem znaków drogowych, system omijania przeszkody oraz funkcję całkowitego automatycznego parkowania. Ford Focus czwartej generacji będzie pierwszym samochodem widocznym dla kierowcy nawet jeśli założy on okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją.

www.digitaltrends.com

Innowacyjne podwozie

Nowy Ford Focus został wyposażony w innowacyjne podwozie, którego bazę stanowi dynamiczna kontrola amortyzacji, co oznacza w praktyce, że system co dwie milisekundy monitoruje sygnały z zawieszenia, nadwozia, układu kierowniczego oraz układu hamowania. Na podstawie otrzymanych informacji dostosowuje tłumienie amortyzatorów, zmniejsza wszelkie wstrząsy w czasie jazdy po uszkodzonej drodze, wykrywając krawędzie dziury w nawierzchni.

www.dailydriver.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.