Nowoczesne piece centralnego ogrzewania

Wybór odpowiedniego pieca centralnego ogrzewania, będącego niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu jednorodzinnego, ma ogromny wpływ nie tylko na koszty eksploatacji budynku i rachunki w przyszłości, ale również komfort i wygodę poszczególnych domowników. Piec centralnego ogrzewania powinien być przede wszystkim dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Obecnie większość osób, będących w trakcie budowy własnego domu, decyduje się na kotły gazowe konwencjonalne lub kotły kondensacyjne.

Kotły gazowe konwencjonalne

Niska cena gazu ziemnego, efektywne spalanie oraz praktycznie bezobsługowe działanie systemu grzewczego sprawiają, że ogrzewanie gazowe cieszy się zdecydowanie największą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Kotły gazowe konwencjonalne (niekondensacyjne), pracujące samodzielnie po wcześniejszym ustawieniu wszystkich parametrów zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem wszystkich mieszkańców, posiadają szereg zalet. Przede wszystkim zapewniają optymalną temperaturę w pomieszczeniach przez całą dobę, nie wytwarzają zanieczyszczeń w postaci popiołu czy wszechobecnego kurzu. Piece gazowe konwencjonalne, zwykle o niewielkich rozmiarach mogą być montowane zarówno w oddzielnych pomieszczeniach jak i na ścianie w kuchni lub łazience. Co więcej ogrzewanie na gaz jest ekologiczne, ponieważ nie wpływa w znaczący sposób na zanieczyszczenie środowiska.

www.budujesz.info

Kotły kondensacyjne

Nowoczesny kocioł kondensacyjny, wykorzystujący zjawisko kondensacji (proces przejścia pary wodnej ze stanu gazowego w stan ciekły), stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego pieca gazowego. Pracuje w tzw. zamkniętym systemie (zamknięta komora spalania), co pozwala nie tylko odzyskać energię cieplną ze…spalin, ale również odizolować proces spalania od pomieszczenia i wyeliminować zagrożenie cofania się spalin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.