Jak zostać profesjonalną stylistką rzęs? cz. 2

Stylistki rzęs, które ukończyły profesjonalne szkolenia i kursy, coraz częściej znajdują zatrudnienie w studiach urody. Zdecydowana większość ekspertek marzy jednak o własnym salonie i gabinecie. Między innymi dlatego decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, co wiąże się ze znalezieniem odpowiedniego lokalu i jego wyposażenia.

Podstawowe wyposażenie stylistki rzęs

Profesjonalna stylistka rzęs musi koniecznie posiadać własny, mobilny kuferek kosmetyczny (tzw. kuferek startowy), w którym znajdują się wszystkie niezbędne do pracy narzędzia, preparaty, kosmetyki i sztuczne rzęsy. Starter nie tylko zawiera podstawowe rzeczy, ale pozwala również zachować porządek. Jego koszt wynosi od dwustu do pięciuset złotych. Kuferek doskonale sprawdza się przede wszystkim w przypadku stylistek obsługujących kilka firm i działających na zasadzie „rzęsowego pogotowia”. Panie, które natomiast decydują się na własny salon lub gabinet, muszą zainwestować między innymi w:

  • fotel kosmetyczny;
  • krzesło dla stylistki;
  • odpowiednie lampy;
  • narzędzia i kosmetyki do wykonywania perfekcyjnych rzęs (pęsety, produkty do ich separacji i przyklejania, kleje, podstawki pod klej, kosmetyki czyszczące, szczoteczki rozczesujące, szeroki i bogaty wybór rzęs i wiele innych).

Wszystkie niezbędne narzędzia do pracy stylistki rzęs można kupić nie tylko w specjalistycznych sklepach stacjonarnych czy internetowych, ale również bezpośrednio u producentów konkretnych produktów.

Dodatkowe usługi

W pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach, prowadzenie działalności w postaci stylizacji rzęs może nie przynosić oczekiwanych i satysfakcjonujących dochodów (zwłaszcza w mniejszych miejscowościach), dlatego warto poszerzyć swoją ofertę o chociażby przedłużanie paznokci czy wykonywanie profesjonalnego makijażu. W takiej sytuacji niezbędne będą dodatkowe kursy i szkolenia zawodowe kosmetyki oraz narzędzia do pracy.  Ewentualnie można: zatrudnić bądź nawiązać współpracę z innym specjalistą, prowadzić szkolenia z zakresu stylizacji rzęs.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.