Gdzie znajdę hotspot WLAN dla mojej sieci?

internet
źródło: https://pixabay.com/pl/

Rośnie liczba użytkowników internetu mobilnego na smartfonach i tabletach. Nasze oczekiwania względem dostępu do darmowego hotspotu w galerii handlowej czy podczas oczekiwania w kolejce za sprawami urzędowymi nieco przysłania polską rzeczywistość. W dalszym ciągu miejsc z darmowym dostępem do internetu jest jak na lekarstwo. Gdzie można znaleźć takie miejsca i w jaki sposób ich szukać? I czy połączenie z darmową siecią faktycznie jest takie bezproblemowe jak mówią?

Łączymy się z internetem

Pod względem technicznym, to jak połączyć się z hotspot WLAN powinno być banalnie proste. Jeżeli mamy poprawnie zainstalowany adapter, nasza sieć WiFi odbiera sygnał normalnie a urządzenie mobilne nie było uszkodzone jedyną przeszkodą w połączeniu z hotspotem może być niepoprawny identyfikator SSID. Jeżeli jesteśmy w sieci Orange powinniśmy przekonfigurować go właśnie na nią. Oprócz tego należy wybrać opcję „infrastructure” w ustawieniach połączenia. Coraz więcej hotspotów zabezpieczonych jest hasłem. Bez niego nie połączymy się z siecią. Galerie handlowe podają je na swoich stronach internetowych. Więc zanim wybierzmy się w miejsce z darmowym internetem poczytajmy o zabezpieczeniu hasłem będąc jeszcze w domu.

tablet
źródło: https://pixabay.com/pl/

Problemy z winy dostawcy internetu

Tylko dobra wola właścicieli galerii handlowych czy komunikacji miejskiej pozwala nam korzystać z darmowego internetu, który działa. Niestety ta dobra wola bardzo często nie idzie w parze z dopięciem wszystkiego na ostatni guzik. Problemy zaczynają się głównie podczas pierwszego połączenia. Ciągłe zaniki sygnału lub całkowity brak internetu, to standard u wielu przewoźników, którzy notabene zamieszczają w swojej ofercie informacje o hotspot dla każdego pasażera. Jedyne miejsca jakie faktycznie umożliwiają stabilne łącze wifi za darmo, to kawiarnie i bary. Miejsca publiczne, w których można spotkać się ze znajomymi, zjeść i napić się napojów wyskokowych pod względem darmowego dostępu do internetu mobilnego są samodzielnym liderem. Taka strategia marketingowa daje efekty. Coraz więcej grup młodzieży chodzi do lokali by spotkać się mając stały dostęp do sieci.

Jak skorzystać z hotspotu na podstawie poradnika stworzonego przez Orange: http://www.orange.pl/kid,4000377809,id,4000377811,title,korzystanie-z-uslugi-Orange-Hotspot,helparticle.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.