Złoty Bankier 2018 – wyniki!

26 kwietnia zostały ogłoszone wyniki dziewiątej edycji projektu badawczego Złoty Bankier, którego głównym celem jest ocena poziomu obsługi bankowej, jakości poszczególnych produktów, komunikacji reklamowej i w tzw. social medial, a także społecznego zaangażowania banków aktywnie funkcjonujących na polskim rynku finansowym. W tegorocznych badaniach redakcja dokonała oceny aż dwustu produktów i usług, zgłoszonych do rankingu przez poszczególne instytucje finansowe.

Badanie Złoty Bankier

Złoty Bankier należy do najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych w ostatnich latach badań w sektorze bankowym, które trwa cały kwartał oraz składa się z kilku podstawowych badań. Obejmuje: szczegółową analizę produktów bankowych przeprowadzoną wspólnie przez portal Bankier.pl i „Puls Biznesu”, testy systemów bankowości elektronicznej i mobilnej wraz z weryfikacją wielokanałowej jakości obsługi dokonanej w porozumieniu z partnerami rankingu (Kantar TNS i Obserwatorium.biz), a także głosowanie internetowe czytelników (trwające trzy tygodnie). W tym roku eksperci redakcji Bankier.pl i „Pulsu Biznesu” dodatkowo uwzględnili nową kategorię: fintech (Financial Technology) czyli innowacyjne usługi finansowe oparte na technologi informacyjnej.

www.bankier.pl

Zwycięzcy rankingu

Zwycięzcy w kategoriach produktowych zostali wybrani na podstawie analizy ofert przedstawionych przez banki w pierwszym kwartale 2018 roku. Na pierwszym miejscu znalazły się: Bank Millenium (najlepsze konto osobiste), Citi Handlowy (najlepszy kredyt gotówkowy), PKO Bank Polski (najlepszy kredyt hipoteczny) oraz ponownie Citi Handlowy (najlepsza karta kredytowa). Tytuł Innowatora otrzymał LeaseLink, oferujący unikalną metodę płatności usługi leasingowej, umożliwiającą przedsiębiorcom płatność za zakupy w sklepach online i offline. Najlepsze praktyki z zakresu bezpieczeństwa posiadają, według ekspertów z Securing i Obserwatorium.biz, mBank, Bank Millenium i Getin Noble Bank. W kategorii fintechowej natomiast wyróżnienie otrzymał między innymi Kantor Walutowy Alior Banku. Alior Bank, który zaledwie kilka miesięcy temu borykał się z podejrzeniami Komisji Nadzoru Finansowego w związku z utraconymi środkami finansowymi w funduszach spółki W lnwestmenst (prezes Piotr Wiśniewski), konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję na rynku bankowym.

www.bankier.pl

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.