Innowacyjne technologie w smartfonach

Telefon komórkowy, który zaledwie kilkanaście lat temu pojawił si ę na rynku, wzbudzał sensację i ogromne zainteresowanie, ale tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na jego zakup. W dwudziestym pierwszym wieku smartfony, wyposażone w panoramiczny, dotykowy wyświetlacz, system operacyjny oraz moduł GPS, oferują szereg różnorodnych, często innowacyjnych i wyspecjalizowanych usług informacyjnych, finansowych czy nawigacyjnych, stając się małymi, przenośnymi komputerami.

Płatności zbliżeniowe smarftonem?

Coraz więcej nowoczesnych smarftonów, dostępnych na rynku, zostaje wyposażona w technologię, umożliwiającą dokonywanie płatności w sklepach, restauracjach, kinach czy innych punktach handlowo – usługowych…telefonem komórkowym, który działa jak klasyczna karta płatnicza. Urządzenie musi jednak dodatkowo posiadać tzw. antenę NFC oraz odpowiednią aplikację banku, wspierającą płatności zbliżeniowe. W trakcie zakupów należy natomiast zbliżyć smartfona do terminala płatniczego, aby otrzymać potwierdzenie transakcji.

Czytnik linii papilarnych

Nowoczesne modele telefonów komórkowych zostały wyposażone w różnorodne czujniki, czytniki i nowinki technologiczne, a jedną z nich jest…czytnik linii papilarnych, którego głównym zadaniem jest identyfikacja użytkownika po unikalnym odcisku palca. Każdy bowiem człowiek na ziemi ma własny, niepowtarzalny i wyjątkowy układ linii papilarnych. Prosty, wygodny, a przede wszystkim szybki w użyciu czytnik linii papilarnych zwiększa przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownika.

Aparat z systemem Motion Eye

Ogromną sensację na współczesnym rynku telefonów komórkowych stanowi Xperia XZ2 z systemem Motion Eye, który jako jedyny na świecie pozwala nagrywać filmy z zaskakującą prędkością 960 klatek na minutę i rozdzielczością HD lub Full HD (w trybie superslowmotion), co przekłada się na niesamowity efekt spowolnionego tempa. W rzeczywistości użytkownik będzie mógł zarejestrować materiał niewidoczny dla ludzkiego oka.

www.downvids.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.