Niezwykłe zwierzęta świata

Świat zwierząt, zamieszkujących naszą planetę zarówno w wodzie, pod wodą, jak i na lądzie, jest niezwykle różnorodny i fascynujący. W najbardziej odległych zakątkach kuli ziemskiej można bowiem spotkać istoty, które wywołują nie tylko czułość, zachwyt, uśmiech na twarzy czy podziw, ale również zdziwienie i wręcz obrzydzenie. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia takich stworzeń!

 Frogfish

Jednym z najbardziej niezwykłych zwierząt, żyjących na Ziemi, jest drapieżna ryba… frogfish (ryba żaba, żabnica), występująca najczęściej w Oceanie Atlantyckim, Indyjskim i Pacyfiku oraz w Morzu Czerwonym. Stworzenie posiada na ciele włosy, które w rzeczywistości są cienkimi ościami. Do polowania używa mechanizmu, przypominającego wędkę, dzięki czemu może przyciągać do siebie ofiarę. Charakterystyczną cechą ryby frogfish jest niezwykła zdolność kamuflowania się poprzez zmianę ubarwienia, zaś narośle skórne często imitują elementy podłoża.

www.dtmag.com

Płaszczak

Płaszczak, żyjący w wodach całego świata, jest gatunkiem prymitywnego rekina, słabo poznanym przez człowieka. Posiada silnie wydłużone, węgorzowate ciało o długości 100 – 150 cm i ciemnobrązowym lub szarym ubarwieniu, z jedną płetwą grzbietową i otworem gębowym, w którym znajduje się aż trzysta siekaczy z małymi wpustami podobnymi do igieł.

www.istotyzywe.pl/

Krab yeti

Krab yeti (kiwa hirsuta), występujący w okolicach Wyspy Wielkanocnej n a głębokości około 2200 metrów, został odkryty dopiero w 2005 roku w Pacyfiku w pobliżu komina hydrotermalnego. Kilkanaście nowych okazów naukowcy i badacze złowili podczas kolejnej wyprawy w 209 roku. Dziesięcionogi, biały skorupiak wyróżnia się wśród innych stworzeń dużą ilością jasnych włosów na odnóżach klatki piersiowej i szczypcach, przypominających futro. Krab yeti żywi się prawdopodobnie bakteriami, które… hoduje sobie na własnych szczypcach.

www.animalia-life.club

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.