Zabezpiecz ogród przed wakacyjną suszą

susza
źródło: http://foter.com

Żadna pogodynka ani nadzwyczajne prognozy długoterminowe nie zapewnią was, że w te wakacje nie będzie sucho jak na pustyni. Zeszły rok był bardzo wymagający nie tylko dla rolników, ale również dla pasjonatów ogrodnictwa. Mój własny trawnik wysechł na wiór, ponieważ nie był właściwie nawadniany. Nie popełnij drugi raz tego samego błędu, co ja i zainwestuj w najprostszy zraszacz. Słoneczne dni, to także szansa na oszczędność prądu, czyli instalację solarnego oświetlenia ogrodowego.

Nie bój się systemów nawadniających

zraszacze
źródło: https://pixabay.com/pl

Pewnie myślicie, że nawadnianie ogrodu wymaga kopania w ziemi specjalnych tuneli na system irygacyjny, a same zraszacze, to bardzo drugie urządzenia? Prawda jest taka, że podstawowy system nawadniania ogrodu nie kosztuje więcej niż 150-200 złotych. Zraszacz okrągły (https://www.kaercher.com/pl/) bez węża ogrodowego, do którego go podłączycie kosztuje średnio 20-25 złotych. Bardziej zaawansowany zraszacz obrotowy kosztuje dwa razy tyle. A najlepszy na rynku model oscylacyjny trzykrotność ceny urządzenia obrotowego. To niska cena jak za urządzenie, które przetrwa wiele sezonów i pozwoli oszczędzić sobie biegania z konewką po całym trawniku. Małe ogrody potrzebują jedynie jednego modelu zraszacza podłączonego do szlaufa. Co kilka minut zmieniamy jego pozycję na trawniku by opryskać cały ogród równomiernie. Instalacja 2-3 i więcej zraszaczy ma sens tylko przy bardzo dużej działce, która posiada nawadnianie automatyczne i podziemny system irygacji.

Skorzystaj ze słońca i oświetl ogród na grilla

lampki
źródło: http://foter.com/

Nie kupujcie lamp słonecznych w supermarketach. Ogniwa solarne z tanich lampek ogrodowych wypalają się po dwóch sezonach. Z każdym miesiącem pochłaniają coraz mniej energii i utrzymują ją bardzo krótko. Dobrej jakości lampa ogrodowa z technologią LED, akumulatorem i panelem słonecznym kosztuje powyżej 100 złotych za sztukę. Gwarantuje wam, że taki zakup posłuży przez wiele lat i zapewni dużo lepsze światło niż tanie podróbki z marketów wielobranżowych. Oświetlenie solarne altanki lub części działki, w której urządzacie grilla jest bardzo wydajne. Lampy w cenie od 100 do 200 złotych za sztukę świecą się nawet do 8 godzin. Wystarczą 3 źródła światła by zapewnić sobie komfortową widoczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.