Wyższe ubezpieczenie skłania do poszukiwań

samochód
źródło: http://foter.com/

Zmiany w podatkach dotkną również kierowców, którzy płacili bardzo niskie OC i AC przez ostatnie lata. Każdy kojarzy firmy oferujące tanie ubezpieczenie samochodu i sygnowane do niego zniżki, między innymi na profesjonalny serwis. Teraz trzeba będzie zaangażować szare komórki do poszukiwań korzystniejszych ubezpieczeń oraz usług serwisowych, specjalistycznych i naprawczych.

Jak zrekompensować drogą polisę?

ubezpieczenie
źródło: https://pixabay.com/

Będziemy płacili więcej, ale to wcale nie oznacza, że ubezpieczenie stanie się bardziej rozbudowane. Dostaniemy to samo co zawsze, tylko za wyższą kwotę. Jak zrekompensować sobie tę podwyżkę? Czy jest możliwe zredukowanie kosztów auta byśmy chociaż wyszli na zero? Średnia podwyżka cen to nawet 500 złotych więcej. A mówi się o wzroście na poziomie ponad 50%. Trudno odbić to sobie na paliwie, które w ostatnich miesiącach utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. Nie ma sensu jeździć do pracy autobusem skoro mamy auto. Chociaż z drugiej strony warto ograniczyć używanie samochodu i zacząć więcej spacerować, gdy droga do naszej pracy nie przekracza 2-3 kilometrów w jedną stronę. Można też odłożyć plany zmiany felg, czy innych wizualnych udogodnień na później. Największą oszczędność da jednak lepsze rozeznanie w motoryzacyjnym rynku firm usługowych.

Porównywanie cen usług motoryzacyjnych

Tutaj należy szukać największych oszczędności. Strony internetowe takie jak https://autobooking.com pozwalają znaleźć jedną z trzech typów firmy usługowych, z których korzysta każdy kierowca. Są to kolejno mechanik samochodowy zajmujący się naprawami, stacja przeglądów okresowych, lakiernictwo i firmy specjalistyczne zajmujące się stroną wizualną auta oraz usługi holowania. Jeżeli dotychczas jechałeś do pierwszego lepszego serwisu lub korzystałeś z holowania bez wcześniejszego rozeznania w cenach rynkowych, to teraz warto wykonać własny ranking usług, które łączą w sobie niską cenę i wysoką jakość. W ten sposób można doprowadzić do stanu sprzed podwyżki polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.