Czym charakteryzuje się taśma pakowa Hot-Melt?

Taśmy pakowe Hot-Melt to produkty, w których nośnikiem klejącym jest wytrzymała folia BOPP. Wyróżnia je wyjątkowa wytrzymałość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Ich stosowanie znacznie zwiększa ergonomię pracy przy pakowaniu kartonów. Taśmy pakowe Hot-Melt są najbardziej uniwersalnymi taśmami dostępnymi na rynku, a dzięki swoim walorom cieszą się uznaniem coraz większej liczby klientów.

elektroniczny podpis

Podpis elektroniczny, jakie korzyści daje przedsiębiorstwu i środowisku?

Współczesny świat z roku na rok staje się coraz bardziej cyfrowy. Według Indeksu Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego (DESI) 2021, pandemia mogła przyśpieszyć rozwój digitalizacji krajów członkowskich Unii Europejskiej nawet o siedem lat. Globalny lockdown sprawił, że przenieśliśmy swoje życie do internetu – także biznesowo. Tym samym pojawiła się jeszcze większa potrzeba na wyposażenie firm w narzędzia niezbędne do pracy online. Jednym z nich jest podpis elektroniczny, który nie tylko usprawnia wiele procesów w przedsiębiorstwie, ale również przynosi korzyści środowisku naturalnemu.

ekosystem

Jak zbudować ekosystem bezpiecznego miasta?

Kluczowym zadaniem organów bezpieczeństwa publicznego, ścigania czy służb ratowniczych jest ochrona mieszkańców miast. W związku z tym konieczne jest wdrażanie technologii wspierających je w tych wysiłkach, które nie tylko pomogą zwalczać przestępczość i zapewnić bezpieczeństwo obywateli, ale także umożliwić szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

programista

Automatyzacja jednym z kluczy do wsparcia programistów

Transformacja polegająca na powielaniu istniejącej funkcjonalności, dziś już nie wystarczy. Utrzymanie uwagi i przychylności klientów korzystających z rozwiązań IT, wymaga generowania rozwiązań cyfrowych, które są po prostu atrakcyjne i konkurencyjne. 

rekuperacja

Czym jest Rekuperacja? O Rekuperacji słów kilka

W większości wypadków nasze domy opierają się o klasyczny system wentylacji grawitacyjnej. Chociaż jest to zdecydowanie najtańszy i najprostszy system cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, to właściwie na tym kończą się jego zalety. Z tego powodu spora część osób rozważa instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji. Czym jest i w jaki sposób działa ten system wentylacyjny?

rekuperacja

Rekuperacja – o czym mowa w praktyce?

Rekuperacja to nowoczesny system wentylacji, który znajduje zastosowanie zarówno w obiektach mieszkalnych, firmach przemysłowych, jak i biurach. Zastępuje coraz częściej tradycyjną metodę grawitacyjną. Na czym polega działanie tego systemu? Wyjaśniamy.

fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne dla przedsiębiorstw – dlaczego firmy powinny zainteresować się energią słoneczną?

Prowadzenie biznesu zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Wiąże się wieloma wyrzeczeniami, ciężką pracą oraz ciągłą optymalizacją kosztów, która ma za zadanie sprawić, że firma nie przestanie się rozwijać w obliczu nieustających wzrostów cen transportu i energii. Jednym ze sposobów na obniżenie rachunków jest inwestycja w fotowoltaikę – jakim przedsiębiorstwom się to opłaca i jakie korzyści może dać postawienie na energię słoneczną?

branza przemyslowa

Jak kompleksowo dbać o bezpieczeństwo w branży przemysłowej?

Obiekty przemysłowe mają priorytetowe znaczenie dla gospodarek państw. Kluczowe zatem jest odpowiednie podejście do projektowania systemów dozoru obiektów przemysłowych, zarówno w kontekście ochrony perymetrycznej, jak i właściwego zabezpieczenia linii produkcyjnych. Tak szerokie spektrum potrzeb wymaga wdrożenia kompleksowych rozwiązań z zakresu monitoringu wizyjnego, technologii audio i analityki.

parking cyfrowy

Zalety cyfrowego parkingu – elastyczność, współdzielenie i zielone trendy

Właściciel małego obiektu parkingowego może odnosić mylne wrażenie, że cyfryzacja parkingu nie jest dla niego. Taka opinia bardzo często wynika z przekonania, że digitalizacja niesie za sobą wysokie koszty, skomplikowany proces wdrożenia czy potrzebę posiadania dodatkowej infrastruktury. Cyfryzacja parkingów w rzeczywistości jest jednak niezmiernie prosta i szybka. Co najważniejsze, ułatwia zarządzanie oraz optymalizację procesów parkingowych zarówno właścicielowi, jak i zarządcy obiektu. Użytkownik końcowy zyskuje natomiast wygodną nawigację i bezobsługowy dostęp do parkingu, korzystanie z miejsca postojowego, a także możliwość zapłacenia za nie telefonem. 

wech

Niedoceniony węch w leczeniu!

Już tysiące lat temu człowiek, który wrzucał drewno do ogniska, musiał czuć, że nadaje mu ono charakterystyczny zapach, który albo pobudza, albo przynosi ukojenie. Najlepiej poznaną pod tym względem cywilizacją są Egipcjanie. Co obecnie może nam, współczesnym, przypominać tego typu działania? Oczywiście aromaterapia, która jest niedoceniana wśród społeczeństwa!

Jaki powinien być dobry smartfon?

Jeżeli planujesz zakup lub wymianę telefonu z pewnością Twoją głowę zaprząta myśl: jaki powinien być dobry smartfon, abyś mógł być z niego naprawdę zadowolony. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy wyborze – modą, ceną, wyglądem? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Jaki powinien być dobry smartfon? Najważniejsze parametry

Rynek smartfonów oferuje przyszłym użytkownikom niezliczoną ilość modeli tych urządzeń. To powoduje, że z jednej strony mamy duży wybór, z drugiej zaś spory problem z tym, by wybrać naprawdę dobre, trwały i niezawodny telefon. Teoretycznie każdy z nas ma też własne wyobrażenie na temat tego, jaki powinien być dobry smartfon. Dla jednych liczy się głównie marka, inni szukają modeli z jak najbardziej pojemną pamięcią. Są i tacy, dla których dobry smartfon to…prostota użytkowania, ale i estetyka oraz solidność wykonania. Skąd te rozbieżności? Wszystko wynika bowiem z potrzeb, jakie mamy i celów, do których będziemy używać naszego urządzenia. Inne atrybuty będą ważne dla biznesmena, który będzie traktował go niczym przenośny mini-komputer, a zupełnie inne dla osoby traktującej swój telefon, jako centrum rozrywkowe czy archiwum do przechowywania ważnych dokumentów i wspomnień. Istnieją jednak pewne parametry, które wspólne są wszystkim urządzeniom. Poniżej wymieniamy te najważniejsze.

iphone z zablokowanym wyświetlaczem

Czytelny wyświetlacz

Większość produkowanych obecnie smartfonów jest wyposażana przez swoich producentów w ekrany w technologii IPS. Co to oznacza? Odczytanie jakiejkolwiek wiadomości czy przejrzenie dokumentów lub chociażby zdjęć nawet przy ostrzejszym słońcu, nie sprawi nam żadnego problemu. Odpowiada za to wysoka rozdzielczość oraz duży kąt widzenia. Warto też zwrócić uwagę, by ekran był naprawdę duży. To ważne nie tylko dla wygody, ale i zdrowia naszych oczu.

Trwała konstrukcja

Dobry smartfon to przede wszystkim urządzenie wytrzymałe i sprawdzające się w różnych warunkach. Dlatego szukając idealnego modelu, sprawdźmy, czy posiada wzmocnioną obudowę oraz wyświetlacz odporny na zarysowania. Bez obaw – nawet taki „pancerny” smartfon potrafi ująć swoim eleganckim i estetycznym wykonaniem. W razie czego, zawsze możemy go „ozdobić” przy pomocy kolorowego etui.

Funkcja DUAL SIM

Chodzi o to, by nasz telefon obsługiwał jednocześnie dwie różne karty. Tym sposobem nie musimy nosić przy sobie dwóch urządzeń – służbowego i prywatnego. Wystarczy nam jedno, no i zawsze możemy zablokować w czasie wolnym od pracy połączenia służbowe.

Pojemna pamięć RAM lub slot karty Micro SD

To ile nasz smartfon pomieści ważnych dla nas treści, jest również istotnym parametrem. W przeciwnym wypadku będziemy musieli systematycznie usuwać z urządzenia przechowywane pliki, ale również zauważymy jego spowolnienie. Stąd też obowiązkowo każdy dobry smartfon musi być wyposażony w slot karty Micro SD, byśmy mogli cieszyć się sprawnie działającym telefonem oraz swobodą gromadzenia na nim naszych zdjęć, filmów, a nawet książek.

Solidny procesor

Naprawdę dobry smartfon to taki, który wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor, który wpływa na wydajność urządzenia i nie zakłóca jego pracy. To ważne, zwłaszcza gdy telefon posiada jednocześnie wiele różnych funkcji lub planujemy zainstalować kilka ważnych dla nas aplikacji.

Wbudowany moduł Bluetooth

Nawet jeżeli nie należymy do zwolenników nowinek technologicznych, to jesteśmy na nie skazani. Dlatego też każdy dobry smartfon powinien być wyposażony w moduł Bluetooth, który nie tylko usprawni przesyłanie plików, ale również umożliwi połączenie telefonu z innymi urządzeniami jak: drukarka czy modne ostatnio smartwatche lub inteligentne opaski fitness.

Wytrzymała bateria

To niezwykle istotny parametr dobrego telefonu. Dlatego warto dokładnie o niego dopytać sprzedawcę, żeby za chwilę nie trzeba było dokupować nowego akumulatora lub nosić ze sobą powerbanka.

Jak więc widać dobry smartfon to nie tylko kwestia wyglądu, ilość oferowanych funkcji czy moda. O tym, jaki powinien być dobry smartfon, decydują przede wszystkim parametry urządzenia. Nie bez znaczenia jest też bezproblemowy dostęp do części zamiennych.

3 smartphony przy komputerze

Gdzie najlepiej kupić dobrego smartfona?

Możliwości zakupu dobrego smartfona mamy wiele. Możemy na przykład poszukać go w ofercie naszego operatora lub przejrzeć ofertę sklepu producenta. Wtedy jednak musimy być przygotowani na spory wydatek. Nieco taniej kupimy dobry telefon na aukcjach internetowych lub też od prywatnych użytkowników. W tym wypadku jednak trzeba zadbać o bezpieczną i pewną transakcję. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia transportu. Dlatego, lepiej zdecydować się na zawarcie jej z kimś, kto mieszka blisko nas bądź udzieli nam pełnej gwarancji lub ubezpieczy nasz towar.

 

Reasumując – o tym, jaki powinien być dobry smartfon zazwyczaj decydujemy sami kierując się własnymi preferencjami, niekiedy sympatią czy przywiązaniem do producenta, a jeszcze częściej mając na uwadze obecne trendy. Pamiętajmy jednak, aby te wartości nie zaszkodziły na w faktycznej ocenie jakości danego modelu – jego trwałości, solidności wykonania oraz oferowanych specyfikacji. I hołdujmy też pewniej złotej zasadzie – to, że coś jest nowe czy udoskonalone, wcale nie musi oznaczać, iż jest lepsze…

O autorze

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.