Czy warto pracować w IT?

Zewsząd usłyszeć można o tym, że branża IT należy do najlepiej rozwijających się, a zarobki należą do najwyższych ze wszystkich branż. Mogłoby się zatem wydawać – eldorado.

A poza tym, zdaje się, do branży IT dołączyć może niemalże każdy, ponieważ wszystkiego możemy się nauczyć we własnym zakresie i właściwie nie trzeba tu żadnych formalnych uprawnień. A jak jest w rzeczywistości?

Cóż, przede wszystkim zarobki w dużej mierze zależą od stanowiska i posiadanego doświadczenia, jak zresztą wszędzie. Raczej nie ma co liczyć na to, że znając PHP i nie posiadając doświadczenia w pierwszej firmie otrzymamy 10 tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście takie zarobki są jak najbardziej osiągalne, ale dla osób zarządzających dużymi projektami, wartymi co najmniej kilkukrotność tej kwoty.

Czy łatwo się tego nauczyć? Nie! Branża informatyczna wymaga mnóstwo cierpliwości, samozaparcia oraz determinacji. Wiele osób odpada już po kilku miesiącach, mając w perspektywie konieczność ciągłego dokształcania się, zwyczajnie odpuszczają sobie i szukają łatwiejszej pracy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: IT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.