Najwyższe budynki świata

Każdego roku na świecie pojawiają się kolejne, imponujące i zaskakujące swoim wyglądem drapacze chmur, które są efektem osiągnięć współczesnej nauki, techniki i technologii.

Burdż Chalifa

Burdż Chalifa (829 metrów, 163 piętra użytkowe), powstał w latach 2004 – 2009 w Dubaju, jest obecnie niekwestionowanym liderem wśród najwyższych budynków świata. Wygląd konstrukcji nawiązuje do kwiatu pustyni oraz architektury islamu.

www.getyourguide.pl

Shanghai Tower

Shanghai Tower (632 metry, 128 pięter), wybudowany w latach 2008 –2017, znajduje się w dzielnicy Pudong i jest odporny na silne wiatry. Część budynku obraca się o 120 stopni, niwelując niebezpieczne skutki wiatrów. Posiada najszybsze windy świata, które osiągają prędkość ponad 60 km/h.

www.pl.wikipedia.org

Abradż al-Bajt

Abradż al-Bajt (601 metrów, 120 pięter), wzniesiony w latach 2004 –2011, góruje nad Mekką, a przy tym jest widoczny z odległości trzydziestu kilometrów! Budynek posiada najwyższy zegar wieżowy oraz największą powierzchnię na świecie. Wewnątrz znajdują się między innymi luksusowe mieszkania, ekskluzywne restauracje oraz galerie handlowe.

www.emaze.com

Ping An Finannce Center

Budynek Ping An Finannce Center (599 metrów) powstał w Shenzen (Chińska Republika Ludowa), a jego budowę oficjalnie zakończono w 2017 roku. Obecnie uznawany jest za najwyższy wieżowiec biurowy na ziemi.

www.thorntontomasetti.com

 

 Lotte World Tower

Wieża Lotte World Tower ( 555 metrów, 123 piętra), została wybudowana w Seulu i oddana do użytku w 2017 roku.  W budynku znajduje się między innymi: najwyższy punkt obserwacyjny w Korei Południowej (Seul Sky), ekskluzywne i luksusowe hotele, centra rozrywki, sklepy, sale fitness, biura finansowe, miejskie akwarium oraz wiele innych.

www.edition.cnn.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.