W co zainwestować wyższą pensję?

pieniądze
źródło: https://pixabay.com/pl/

Zarabiasz ponad przeciętnie i nie wiesz jak zainwestować nadmiar gotówki? Masz szczęście jeśli jeszcze nie wydałeś tych pieniędzy na hazard lub konsumpcję. To dwa największe błędy, które spotykają ludzi, którzy zarabiają więcej niż potrzebują. Wydają zamiast zachować lub inwestować. Jeżeli nie musisz spłacać kredytu mieszkaniowego, nowego auta lub innych wysokich rat, mam dla ciebie kilka rad, co zrobić z tą gotówką.

Myślałeś o wyższej emeryturze?

ofe
źródło: https://pixabay.com/pl/

Trudno wywnioskować jak potoczą się losy funduszy emerytalnych i zakładu ubezpieczeń społecznych. Na chwilę obecną odkładanie pieniędzy w zamkniętym funduszu emerytalnym jest rzeczą obowiązkową przy umowie o pracę. Jeżeli twoje zarobki są ponadprzeciętne warto pomyśleć o odkładaniu pieniędzy w OFE już teraz. Gromadzenie środków pieniężnych, które otrzymamy dopiero za 30-40 lat może wydawać się niedoścignionym marzeniem. Jednak otwarty fundusz emerytalny jest jedną z najlepszych inwestycji w przyszłość, ponieważ nie wymaga opłacania wysokich składek i daje dodatkowe źródło pieniędzy w dalszej przyszłości. Jest również zabezpieczeniem rodziny ponieważ w razie śmierci osoby opłacającej składki, pieniądze przekazane są osobie najbliższej w postaci żony lub dzieci. Samo OFE nie jest atrakcyjne dla osoby niecierpliwiej. Dlatego warto połączyć je z drugim pomysłem na inwestycje, którym jest dodatkowe ubezpieczenie.

Koniec stania w kolejkach do lekarzy

Jako najważniejszy zysk opłacania dodatkowej polisy na życie uznaję zabezpieczenie finansowe rodziny na wypadek śmierci lub wypadku osoby opłacającej składki. To zysk, który w razie czego pozwoli sfinansować operację, leczenie, rehabilitacje i godny pochówek wraz z zabezpieczeniem finansowym bliskich. Korzyść, którą otrzymuje każda osoba opłacająca indywidualne ubezpieczenie w firmie takiej jak AXA, otrzymuje dostęp do prywatnej opieki lekarskiej. Oznacza to koniec stania w kolejkach na NFZ dla całej rodziny.

Kilkuletnia inwestycja w pasję

wzrost
źródło: https://pixabay.com/pl/

Zwykle gdy ktoś oferuje nam inwestowanie w otwartym lub zamkniętym funduszu, nie pyta o wasze zainteresowania, tylko o chęć zarobku. Największe korzyści z funduszy inwestycyjnych mają ludzi, którzy podchodzą do tego rodzaju zarabiania z pasją. Wybierają ten dział rynku, na którym się znają. Może być to rynek klubów sportowych, przemysłu wydobywczego lub wytwórstwa a nawet rozrywka elektroniczna. Podobnie jak odkładanie pieniędzy na OFE, w inwestycjach długoterminowych zysk pojawia się po paru latach. Należy cierpliwie czekać i monitorować sytuację wybranego przez nas funduszu. Warto powiązać naszą działalność inwestycyjną z jakimś dużym przedstawicielem międzynarodowym, który oferuje pomoc swoich doradców. Z ich pomocą wybierzemy poziom ryzyka oraz czas trwania inwestycji jaki nas interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.