Volvo stawia na bezpieczeństwo!

Samochody marki Volvo od wielu lat są symbolem przede wszystkim niepowtarzalnego stylu, elegancji, komfortu i doskonałej estetyki.

Ogromną sensację i jednocześnie wiele kontrowersji wzbudziła, szczególnie wśród dziennikarzy, wpadka Volvo w trakcie prezentacji systemu awaryjnego systemu…hamowania, który niestety nie zadziałał w odpowiednim, najważniejszym momencie.  Szwedzka marka samochodów, nadal cieszy się jednak ogromną popularnością ze względu na nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, podnoszące nie tylko komfort jazdy, ale również poziom bezpieczeństwa na drodze.

Active High Beam

Volvo jest prekursorem systemu Active High Beam, który dzięki specjalnej kamerze wykrywającej inne pojazdy na drodze, umożliwia jazdę na światłach drogowych bez oślepiania pozostałych kierowców.

www.auto.dziennik.pl

Pedestrian Detection

System wykrywania pieszego z automatycznym hamowaniem składa się z radaru (wykrywa i mierzy odległość zbliżającego się obiektu), kamery (umieszczonej i zintegrowanej z wewnętrznym lusterkiem wstecznym, określającej rodzaj obiektu) oraz specjalnego komputera sterującego (wyliczającego możliwość kolizji).

www.youtube.com/

 

City Safety

Głównym zadaniem systemu City Safety jest wyeliminowanie jakiegokolwiek ryzyka kolizji pojazdu z dużymi zwierzętami takimi jak sarna czy łoś, które często niespodziewanie wbiegają na drogę.

www.technowinki.onet.pl

Run of Road Mitigation

Funkcja Run – off Road Mitigation zapobiega natomiast kolizji, która powstaje w wyniku zjazdu z jezdni przy prędkości do 140 km/h i uderzeniu w przydrożną barierę. Specjalny komputer koryguje kierunek jazdy oraz zatrzymuje auto w przypadku pojawienia się jakiegokolwiek zagrożenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.