Ławki energetyczne i koncepcje ekologicznej energii

niebo
źródło: https://pixabay.com/pl/

Dostawcy energii elektrycznej, to firmy, które kochamy i nienawidzimy jednocześnie. Większość z nich korzysta z węgla i innych mało ekologicznych paliw, by zapewnić w naszych domach prąd. W Polsce wciąż brakuje firm, które oferowałyby energię ze źródeł odnawialnych. Największą marką jak na razie jest RWE, które inwestuje w farmy wiatrowe i stara się promować swoją działalność w kraju na różne sposoby. Mamy kilka przykładów takiej promocji z ostatnich miesięcy.

Genialny pomysł na ładowanie urządzeń mobilnych

solary
źródło: http://www.ecochunk.com/

Prąd, jako jeden z surowców, za które musimy zapłacić by z nich korzystać nie jest ogólnie dostępny w przestrzeni publicznej. Tym samym ławeczki energetyczne ustawione w Pałacu Kultury w Warszawie robią duże wrażenie i cieszą się sporo popularnością. Koncepcja ławki posiadającej możliwość ładowania smartfona, tabletu czy nawet baterii w laptopie nie jest nowa. W Azji oraz Ameryce Północnej takich inwestycji nie brakuje. W Polsce może je spotkać w co najwyżej kilkunastu miastach. Nowoczesny design ławki nie pasuje do każdego pomieszczenia. Ale jej funkcjonalność jest godna podziwu.

Rośnie zaufanie do gazu

Gaz jest surowcem naturalnym, któremu najbliżej do ekologicznego użytku. Jego spalanie nie tworzy tylu złych spalin a wydajność jest na niezwykle wysokim poziomie. To samo pomyślała grupa RWE wspierająca dotychczas farmy wiatrowe w naszym kraju. Teraz jej udziały zostaną skierowane także na gaz i jego wykorzystanie wśród średnich i małych przedsiębiorstw. Tej wielkości firmy dużo lepiej zagospodarują gaz w formie płynnej niż potężne firmy, których zapotrzebowanie na energie potrafi rosnąć w zastraszającym tempie. Samochody w naszym kraju napędzane są przede wszystkim gazem LPG. Dlaczego by nie skorzystać z ogrzewania i napędzania urządzeń tym właśnie surowcem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.