Sygnał alarmowy ze strony żołądka

dyskomfort
źródło: https://pixabay.com/pl/b%C3%B3l-cz%C5%82owiek-wyra%C5%BCenie-choroby-277062/

Organizmy żywe mają dziesiątki sposobów na alarmowanie o tym, że coś niedobrego dzieje się w ich wnętrzu. Wiele z tych sygnałów może być bardzo niepokojąca. Zwykle jest to ból, osłabienie lub wymioty oraz rozwolnienie. Nawet zmiany skórne są takim alarmem. W końcu wiele toksyn może wychodzić właśnie przez skórę tym bardziej jeżeli stosujemy różne metody oczyszczania ziołowego. W przypadku dyskomfortu żołądkowego problemów może być wiele.

Alergia pokarmowa najbardziej prawdopodobna

alergia pokarmowa
źródło: https://pixabay.com

Ponad połowa ludzi w ogóle nie zna swoich alergii pokarmowych. A wierzcie mi, że prawie każdy ma chociaż jedną. Ból brzucha może być najlepszym sygnałem tej alergii. Problem jest jednak z dokładnym wskazaniem produktu spożywczego. Niestety proces trawienny zachodzi w ciągu kilku godzina a bóle mogą pojawić się nawet kilkanaście godzin po jedzeniu. Nie ma reguły co do odnajdywania alergenów na „wyczucie”. Jedyny skuteczny sposób, to udanie się na test do laboratorium. Szkoda tylko, że większość publicznych szpitali i lekarzy rodzinnych rzadko zleca te testy. A kolejki są bardzo długie. Dlatego zostaje nam wizyta u lekarza. Taki test składa się z pełnego panelu produktów uważanych często za alergiczne. Jest ich około 20 co daje pokaźne pole do odszukania konkretnego alergenu. Jego eliminacja może całkowicie usunąć problemy żołądkowe, skórne i jelitowe.

Gdy żołądek boli z naszego powodu

Zanim zrzucimy wszystko na los zastanówmy się czy nasz żołądek nie cierpli z powodu tego jak się odżywiamy. Jeżeli problemem jest nieregularność, zbyt duże porcje i ciężkostrawne potrawy jedzone nagminnie, to pozostają nam dwie rzeczy. Na początku ból ( Szybka pomoc w bólach żołądkowych ) może zredukować stosowanie preparatów redukujących skurcze, które są powodem bólu brzucha. Działają bardzo szybko, ale nie są suplementami diety do ciągłego stosowania. Oznacza, to że prędzej czy później trzeba wybrać się do dietetyka lub zasięgnąć wiedzy internetu. W dzisiejszym świecie internet robi za lekarza, najlepszego przyjaciela i odgrywa wiele innych ról w naszym życiu. W sieci jest gigantyczna ilość informacji na temat lekkostrawnej diety oraz reguły wartościowego odżywiania. Oprócz tego należy zapoznać się z nawykami, które powinny towarzyszyć nam wokół każdego posiłku od rana do nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.