Grzybica niejedną ma twarz

grzybica
źródło: https://pixabay.com/pl/potw%C3%B3r-czarno-bia%C5%82y-oczy-agresywne-426996/

Grzybica to kolejny wstydliwy problem, który może przybierać różne formy. W wielu przypadkach nawet nie zorientujemy się, że ją mamy. Znam osoby, które nigdy nie podejrzewały się o posiadanie tej przypadłości. Bardzo często wiąże się z naszym odżywianiem, aktywnością fizyczną oraz higieną ciała. Czasem nadmierna higiena może powodować nasilenie grzybicy. Agresywne próby usunięcia problemu i używanie złych kosmetyków i preparatów higienicznych, to działania pogarszające sytuacje.

Natura walczy z grzybem, chemia go karmi

Naturalne domowe sposoby walki z różnymi formami grzyba, na przykład łupieżem działają w niemal 80% przypadków. Eliminują go skutecznie i na długi czas. Są jednak przypadki, które wymagając działania organicznych związków chemicznych pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Niewiele jest syntetycznych substancji stworzonych przez człowieka, które dobrze radzą sobie z grzybem nie powodując efektu odwrotnego do zamierzonego. Jednym z nich jest bifonazol zawarty w kremach ze względu na swój stan skupienia. Naturalne preparaty, które mogą działać podobnie, to znany wszystkim ocet, cytryna oraz i czosnek. To czy natura będzie silniejsza od syntetycznego związku organicznego zależy tylko od indywidualnych predyspozycji każdego z nas.

grzybica
źródło: http://www.poradynazdrowie.pl

Różne miejsca występowania

Pojawienie się grzybicy jest procesem zależnym od wielu czynników. Tak samo jej umiejscowienie, to kwestia indywidualna. Przykładem może być łupież i grzybica w okolicy pachwiny bądź stóp. Każda ma nieco inne podłoże. Zwykle każda z nich występuje całkowicie oddzielnie. Posiadanie łupieżu wcale nie wiąże się z dodatkowymi objawami na dłoniach czy stopach. Newralgiczne miejsca ciągle zakryte, wilgotne i ciemne są idealnym miejscem do powstawania grzyba. Człowiek ma takich miejsc kilka. Są to pachwiny i stopy. Te drugie bardzo często pocą się i praktycznie przez 90% czasu nie widzą słońca. Oczywiście grzybicą można zarazić się nawet na basenie. Ale wtedy mówimy o przypadku przeniesienia grzyba a nie jego uformowania związanego ze słabą higieną.

Jeżeli grzybica jest również twoim problemem zajrzyj pod ten adres: http://www.canespor.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.