Dostosuj rachunki do swoich potrzeb

podatki
źródło: https://pixabay.com/pl/podatki-rachunki-1040-kobieta-806396/

Opłaty są częścią ludzkiej egzystencji. Płacimy regularnie za coś co jest dla nas ważne lub niezbędne. Wiele obecnych dóbr jest dużo tańszych niż na samym początku gdy powstawały. Energia elektryczna, woda oraz gaz to surowce, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. To samo tyczy się internetu dzięki, któremu czytacie ten artykuł. To, że musimy opłacać te rachunki jest czystym truizmem. Jednak nikt nie powiedział, że każdy musi płacić tyle samo. Jako osoba prywatna mamy prawo dostosować ofertę do swoich potrzeb. Jako singiel lub rodzina decydujemy o swoich potrzebach inaczej.

Zdrowa konkurencja w podstawowych rachunkach

Możliwość dostosowania ceny za energię elektryczną ( http://www.edf.pl/ ) jest niezwykle korzystna w przypadku firm i osób prywatnych, które prowadza specyficzny styl życia. Taryfa nocna dla niektórych przedsiębiorstw i osób, to jak zdjęcie dużego ciężaru z pleców. Jeżeli przez cały dzień nie ma was w domu a życie rozpoczyna się po godzinie 20 płacicie taką samą kwotę za prąd co każdy. Wcale nie musi tak być, bo elektrownie mają w swojej ofercie taryfę nocną, która redukuje koszty zużycia energii. Tak w ogóle zauważyłem, że rodzi się coraz zdrowsza konkurencja między elektrowniami. Trzej najwięksi dostawcy mający około 80% rynku czują oddech mniejszych firm, które oferują prąd lokalnie. Jeszcze większym konkurentem są elektrownie wiatrowe i inne formy ekologicznego pozyskiwania energii. Niestety wciąż jest ich mało. A duże wiatraki są niemałą atrakcją zamiast stałym elementem krajobrazu wpływającym na polepszenie warunków środowiska.

Internet, telewizja i telefonia komórkowa

opłaty
źródło: https://pixabay.com

Wśród tych trzech rachunków również można zauważyć przełom. Technologia idzie do przodu a ceny utrzymują się dosyć stabilnie. Wyjątek stanowią oferty komórkowe. Internet mobilny mimo swojej oraz lepszej prędkości i zasięgu ma ogromną wadę w postaci ograniczonej ilości danym do pobrania. Pakiet 20-25 GB miesięcznie przy usłudze LTE, to niemiły żart. Ten rodzaj połączenia nie nadaje się dla graczy internetowych oraz osób, które regularnie oglądają seriale i filmy (legalnie). Naziemna telewizja cyfrowa wymaga stałej opłaty abonamentowej, która przestała być dobrowolna. Konkurencja wśród operatorów sieci komórkowych sprawiła, że każdy może znaleźć ofertę dla siebie zarówno pod kątem opłat jak i usług dodatkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.