Simtelefony stacjonarne. Powrót do przeszłości?

numer
źródło: https://pixabay.com/pl/telefon-wezwanie-komunikacji-656263/

Domowa telefonia stacjonarna, to w pewnym stopniu archaiczna usługa. Jednak samo posiadanie połączenia kablowego telefonicznego w domu ciągle jest ważne. Chodzi przede wszystkim o internet, który w kablu jest i pewnie jeszcze długo będzie najstabilniejszy. Również szybkość wysyłania i pobierania danych przez kabel jest dużo lepsza i co ważne tańsza niż mobilnie. Próba reaktywacji usług telefonu stacjonarnego przez wprowadzenie technologii komórek jest zaskakującą opcją.

Głównym założeniem telefonów stacjonarnych było uwolnienie od wszelkich kart, prepaidów oraz innych opłat wymagających aktywacji bezpośredniej. Stała jedna opłata abonamentowa była standardem dla tych usług. Historia może zatoczyć koło ponieważ karty sim i doładowania mogą stać się jednym z elementów obecnych usług telefonicznych.

komórka
źródło: https://www.pinterest.com

Tak naprawdę telefony stacjonarne na kartę sim są jedynie poboczną ofertą dla konkretnej grupy odbiorców. Przewodowe telefony stacjonarne (http://www.orange.pl/telefonia_stacjonarna.phtml) mogą posiadać czytnik kart sim, który pozwala wysyłać z nich wiadomości tekstowe oraz dzwonić w oparciu o sieci 3G. Przede wszystkim chodzi o wiadomości tekstowe, które można wysyłać z domu bez potrzeby korzystania z tradycyjnej komórki. Największą zaletą jest jednak pakiet dwóch lub trzech usług. Zwykle simtelefony przewodowe są dołączane w ofercie sieci komórkowej i mogą być dodatkową usługą w abonamencie z telewizją, internetem czy rozmowami telefonicznymi. Poza tym znane sieci komórkowe mogą przejąć także rynek operatorów takich jak TP czy Netia. Trudno powiedzieć, czy to dobrze dla konkurencji. Dla klientów na pewno ponieważ otrzymają dużo lepsze oferty cenowe na internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.