Trzy substancje skutecznie zwalczających katar

choroba
źródło: http://foter.com/

Zatkane drogi oddechowe powodują dyskomfort podczas snu oraz jedzenia. Nie czujemy smaku potraw a nasz sen, staje się płytszy i mniej efektywny. Każdy chce jak najszybciej dać sobie radę z przeziębieniem, ale w niektórych przypadkach zachorowań trzeba zastosować silniejsze środki. Oprócz substancji naturalnych trzeba wspomóc się syntetykami, które nie powinny być stosowane przez osoby ze źle działającymi nerkami i wątrobą. Jakie to substancje syntetyczne możemy spotkać w tabletkach i syropach? I które z nich są najbardziej skuteczne?

katar
źródło: http://foter.com

Chlorowodorek bromheksyny to substancja, którą posiada flegamina w tabletkach (http://conakaszel.pl/flegamina/) stosowana przy ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych. Dzięki niej skuteczniej usuwamy śluz a tym samym, wracamy do zdrowia. Należy stosować ją w krótkim czasie i nie zapominać o właściwym żywieniu oraz ciepłym ubiorze w czasie choroby.

farmaceutyki
źródło: http://foter.com

Pseudoefedryna jest organicznym związkiem chemicznym, który nie kojarzy nam się z lekami. Naturalna efedryna jest stymulantem. Redukuje apetyt oraz zwiększa koncentrację. Natomiast pseudoefedryna pomaga w leczeniu górnych dróg oddechowych. Znajdziecie ją w lekach opartych o paracetamol.

pseudoefedryna
źródło: http://foter.com

Ostatnim na naszej liście jest ksylometazolin w formie chlorowodorku. Stosowany w maściach nawilża błonę śluzową i łagodzi katar. Zawierają go leki dla dzieci w wieku 3-12 lat.

tabletki
źródło: http://foter.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.