Na czym oglądać mecze Euro 2016?

źródło: http://foter.com/

Słyszeliście o ostatniej decyzji Jarosława Kuźniara (dziennikarz TVN ostatnio pracujący w telewizji śniadaniowej) dotyczącej porzucenia telewizji na rzecz internetu? Internauci za nim nie przepadają a podobno ma być kolejnym nabytkiem portalu Onet. To pokazuje, że odpowiedź na pytanie „na czym będziesz oglądał mecze Euro?” nie jest jednoznaczna. Możliwość oglądania meczy w sieci będzie ogromna. Tym samym zaczynamy walkę monitor kontra telewizor!

Mistrzostwa w sieci na monitorze 21:9 i 16:9

euro 2016
źródło: http://foter.com

Zaatakujmy telewizory nietypowo, bo monitorem o proporcjach 21:9. Te proporcje występują we wszystkich filmach kinowych, dzięki czemu oglądanie ich na takim wyświetlaczu jest czystą przyjemnością. Redukujemy do zera czarne pasy u góry i dołu ekranu. W przypadku meczów piłkarskich pasów brakuje. Proporcje 16:9 w relacjach sportowych to standard. Mamy więc pewien problem. Świetny do pracy i gier monitor 21:9 nie nadaje się najlepiej do oglądania Euro 2016 we Francji. Dlatego lepszą opcją będzie wybór monitora o proporcjach klasycznych i wielkości 24 cali. Ewentualnie polecam 27 cali przy oglądaniu spotkań w odległości większej niż 2 metry. To jeszcze nie wszystko! Funkcja PIP w monitorach posiadających wbudowany tuner telewizyjny może być kartą atutową dla wielu młodych ludzi. W czasie pracy, gry lub oglądania filmu na YouTube w małym oknie z boku ekranu dostępny jest obraz z telewizora. W klasycznym telewizorze raczej nie spotkacie tej funkcji.

40+ cali najlepsze dla przeżywania emocji w grupie

obraz
źródło: http://foter.com

Jeżeli nie będziecie oglądać meczów naszej reprezentacji solo to lepiej, wybierzcie telewizor. Promocje zaczynające się w sklepach z RTV obejmują telewizory o rozdzielczości 1920 × 1080 i wielkości 40-42 cali. Właściwie nie opłaca się kupować lepszego modelu, ponieważ najbliższe 2 lata nie wprowadzą żadnych zmian w naziemnej telewizji cyfrowej i satelitarnej. Programy w rozdzielczości 4K pojawią się pewnie w roku 2018 i będą dostępne początkowo za opłatą. TVP, czyli stacja emitująca cały turniej we Francji opiera się na rozdzielczości Full HD. Telewizor w cenie 1500 złotych będzie idealnym zakupem, który przyda się także do oglądania igrzysk olimpijskich oraz filmów na blueray.

W tym zestawieniu nie ma zwycięzców ani przegranych. Są tylko ewentualne wybory, które wybiorą samotni jeźdźcy lub panowie, którzy będą oglądać mecze Polaków w grupie znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.