Dwie drogi inwestowania dla ludzi młodych

miasto
źródło: http://foter.com

Oszczędzanie i właściwe zarządzanie dodatkową gotówką to trudne do opanowania umiejętności. Ludzie młodzi zwykle wydają swoje zaoszczędzone pieniądze maksymalnie po 6 miesiącach od rozpoczęcia odkładania. Urodziny, grudniowe święta oraz śluby i inne imprezy okolicznościowe sprawiają, że z oszczędzonych pieniędzy nic nie zostaje. Trzymanie gotówki w skarpecie pod łóżkiem, a nawet na koncie oszczędnościowym nie jest rozwiązaniem problemu. Za to inwestycje w różnego rodzaju biznesy, fundusze i projekty już tak.

Inwestycja w zdrowie i przyszły zysk finansowy

zdrowie
źródło: http://foter.com

Podjęcie pierwszej pracy zarobkowej sprawia, że rośnie ilość pieniędzy, które możemy wydawać nie tylko na utrzymanie, ale także pasję, zainteresowania i często na rzeczy niepotrzebne. W tym czasie otrzymujemy pierwsze oferty przyłączenia do firm ubezpieczeniowych. Polisy na życie to specyficzny rodzaj ubezpieczenia, który chroni nie tylko nasze zdrowie, ale również naszą rodzinę. Opłacając ją przez lata, możemy nigdy nie doświadczyć jej działania. O wiele lepsze okazują się ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, które wiążą się z funduszami inwestycyjnymi. Oznacza to, że oprócz ubezpieczenia otrzymujemy możliwość zarabiania pieniędzy na przyszłość. Trzeba podkreślić, że będzie to daleka przyszłość, ponieważ fundusze inwestycyjne wymagają nawet 10-15 lat regularnego opłacania i monitorowania, by wygenerować zysk. Pozytywne opinie inwestorów na temat grupy kapitałowej Aegon mogą oznaczać, że każdy, kto wejdzie w taki fundusz, będzie odnosił pokaźne zyski. Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeń inwestycyjnych odnotowują wzrost i są na plusie przez 2/3 roku. Żeby jedna strona mogła zarabiać, ktoś inny musi na tym stracić.

Sprawdźcie na jakim poziomie utrzymują się fundusze inwestycyjne popularnej grupy kapitałowej: http://www.aegon.pl/Strona-glowna/Inwestycje/Notowania-funduszy/

Rekin giełdowy inwestujący w pasję

inwestowania
źródło: http://foter.com

Każdy może otworzyć rachunek maklerski i zacząć grać na giełdzie. Gra to dobre słowo na szereg działań, które trzeba podjąć, by zacząć zarabiać na swoich inwestycjach. Zbieranie informacji na temat spółek, ryzyko oraz strategiczne decyzje przypominają planszową lub komputerową grę strategiczną. Niestety tutaj nie ma zapisu i wczytania stanu rozgrywki, która nie wybacza błędów. Jeżeli nie inwestujecie swoich pieniędzy na życie a oszczędności lub dodatkową gotówkę z nadgodzin w pracy, możecie spać spokojnie. Najlepiej wyjdziecie, wybierając te spółki, które wiążą się z waszym zainteresowanie. Inwestowanie w rynek nieruchomości, o którym nie macie pojęcia to loteria. Natomiast firmy związane z przemysłem motoryzacyjnym są świetne dla fana samochodów i pojazdów. Ogromne korporacje tworzące sprzęt elektroniczny są wybierane przez tysiące ludzi zorientowanych w nowościach rynku IT. Im większą wiedzę posiadacie o danej spółce, tym większe prawdopodobieństwo zysku.

To tylko dwie drogi, które może obrać osoba młoda dysponująca dodatkowymi pieniędzmi na koncie. Są to znacznie bezpieczniejsze metody pomnażania gotówki od hazardu, w którym liczy się tylko czynnik losowości i średnia matematyczna, której żaden hazardzista nie bierze pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.