Sprawdzone auto dla dużej rodziny – klasy S

s-max
źródło: http://foter.com

Samochody osobowe o siedmiu miejscach to najmniej konkurencyjna pozycja na rynku. Europejskie marki motoryzacyjne praktycznie nie tworzą takich aut ze względu na „ich zdaniem mały popyt”. Ford uparcie od roku 2006 produkował model S-Max I generacji aż do końca ubiegłego roku 2015. Mimo 9 lat na rynku nie miało konkurencji i dopiero niedawno zastąpił je model drugiej generacji, o którym będzie ten artykuł.

Najdłuższa współczesna generacja Forda

s-max
źródło: http://foter.com

Wśród popularnych modeli auto osobowych produkowanych przez amerykański koncern motoryzacyjny Ford to właśnie S-Max miał najdłuższą generację w ostatnich 25 latach. Nawet Mondeo z numerkiem Mk IV produkowane przez 7 lat przegrywa z tym rodzinnym autem. Dlaczego przez 9 lat tak wielki koncern nie pomyślał o przejściu na kolejną generację? Lifting, jaki przeprowadzono pierwszej generacji, sprawił, że nie było takiej potrzeby. Poza tym silniki wysokoprężne były wtedy popularne. Z czasem wymieniono je na EcoBoost, które ma każdy nowy Ford. Konkurencja w postaci Mazdy 5 i Tourana była praktycznie nie widoczna. Konkurencyjni producenci szli ze swoimi generacjami do przodu natomiast S-Max 1 generacji trwał przez 9 lat otrzymując nowe systemy elektroniczne.

Generacja II pod znakiem konfiguracji

Ponad 30 możliwości konfiguracji pojazdu. Takim hasłem reklamowym można przyciągnąć dowolnego klienta. W przypadku modelu Forda S-Max przyciągająca ma być liczba miejsc dla pasażerów, która wynosi oczywiście siedem. To auto dla dużej rodziny lub zespołu rockowego, który jeździ na koncerty osobówką. To auto ma być pojemne, nowoczesne, wygodne i mieć moc, która uciągnie siedmiu pasażerów. Dlatego benzynowe silniki EcoBoost zaczynają się od 160 KM a wysokoprężne od 120 KM przy 2 litrach pojemności. Jeżeli masz dużą rodzinę i zarabiasz duże pieniądze, to możesz go tak skonfigurować, że z typowego kombi (tak przedstawia się wizualnie z zewnątrz) zrobisz limuzynę lub agresywnie wyglądające auto sportowe. Nowy design przedniego zderzaka, który został wyjęty z Fiesty i Focusa wystarczająco nadaje dynamiki, ale zawsze można polepszyć ten efekt.

Pod tym adresem znajdziecie oficjalną stronę modelu, która przedstawia obecne cenniki i konfiguracje modelu – http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/FordSMAX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.