Smartfony firmy Sony – czym nas urzekają?

Już dawno minęły czasy, kiedy to w torebce lub plecaku nosiliśmy telefon, aparat fotograficzny i mp3. Dziś w nasze ręce trafiają smartfony, które zachowują się niczym małe komputery. Możemy już nie tylko z nich dzwonić czy wysyłać krótkie wiadomości tekstowe. Mamy szansę korzystać z Internetu, oddawać się rozrywce, i to najwyższej jakości, a także pracować. Smartfony stały się urządzeniami wielofunkcyjnymi, bez których nie wyobrażamy sobie codzienności. Na rynku nie brakuje rozmaitych modeli, które różnią się cenami, parametrami i możliwościami. Użytkownicy w dużej mierze upodobali sobie markę Sony. Poznajmy zatem jej najlepsze modele.

Sony Xperia Z3

Uwagę zwraca na siebie model Sony Xperia Z3, który ma chyba wszystko, o czym można sobie zamarzyć. Użytkownicy, którzy lubią oglądać filmy, ale i liczą na najwyższą jakość każdego obrazu, który ukazuje się na ekranie smartfona, w tym przypadku nie mogą czuć się zawiedzeni. Sony postawiło bowiem na wyświetlacz OLED, który znany jest z technologii stosowanej w telewizorach Sony BRAVIA. Do tego wzmocniony kontrast, zintensyfikowane kolory oraz rozdzielczość QHD+. Na dokładkę idzie system wibracji dynamicznej.

Sony Xperia Z3 wyróżnia się swoim kształtem. Jednolita, bezramkowa i wyraźnie zaokrąglona obudowa smartfona, zapewnia lepsze trzymanie w dłoni. Model ten nie jest toporny, jak wiele innych smartfonów, ponadto taka konstrukcja zapewnia wygodniejszy dostęp do wszystkich elementów, które są widoczne na wyświetlaczu.

Xperia Z3 może pochwalić się baterią o pojemności 3330 mAh, co wedle producenta, ma wystarczyć na co najmniej na kilka godzin intensywnego, bezproblemowego użytkowania, a nawet na cały dzień. Smartfon ten posiada również funkcję inteligentnej optymalizacji. Efektem jest tryb Smart Stamina, który przedłuża żywotność baterii podczas intensywnej eksploatacji. W przypadku ładowania tego modelu nie trzeba również martwić się o ewentualne skoki napięć, bo Xperia Z3 posiada ochronę przed nimi. Co więcej, niezdrowe dla smartfonów pozostawianie podłączonych do ładowarki, podczas gdy poziom baterii wynosi już 100%, w Xperia Z3 jest przeszkodą, która została pokonana. Zastosowano bowiem technologię Qnovo Adaptive Charging oraz funkcję ochrony baterii.

Elementem, na który nie sposób zwrócić uwagi w przypadku Xperii Z3, jest jej aparat oraz możliwość nagrywania filmów. Jakość mówi sama za siebie, a tak dla amatorów, jak i bardziej zaawansowanych fotografów, oferowane parametry pozwalają pstrykać całkiem dużo zdjęć, z których większość nadawać się będzie nie tylko do wykorzystania pośród profili społecznościowych.

Aparat w Sony Xperia Z3 to ciekawa funkcja inteligentnego włączania. Ten model tak naprawdę przygotowuje się do wykonania doskonałego zdjęcia, zanim jeszcze użytkownik naciśnie smartfonowy spust migawki. Równie doskonałe selfie zapewnia 13 MP. Kamera do nagrywania w tym modelu może śmiało konkurować z typowym sprzętem RTV. Nagrywane filmy oferują jakość 4K HDR1. (https://tech.wp.pl/poszukujemy-smartfonu-idealnego-czy-sony-xperia-xz3-jest-odpowiedzia-na-nasze-wymagania-6324655606478465a).

Jak się ma kwestia równie istotnego dźwięku w modelu Xperia Z3? Znaleźć tutaj można cztery technologie. Dwie z nich, czyli High-Resolution Audio1 i LDAC, znane są z modelu Xperia XZ2. Kolejno można liczyć na zastosowanie technologii DSEE HX™, której celem jest wyeliminowanie odczuwalnej dotąd granicy między plikiem, a oryginalnym nagraniem. Na dokładkę pojawia się ClearAudio+. Dzięki tej technologii smartfon oferuje odtwarzanie zoptymalizowanego dźwięku, a jakość basów eksponuje system Clear Bass. Przestrzenny dźwięk został zagwarantowany, dzięki zastosowaniu skierowanych do przodu głośników S-Force Front Surround. (https://antyweb.pl/dni-otwarte-z-xperia-w-t-mobile/).

Pozostałe modele Sony, które mogą zainteresować użytkowników

Sony Xperia X3 w pewnym stopniu dominuje na rynku. Nie da się ukryć, że jakość, precyzja wykonania, design oraz zastosowane technologie w tym modelu, nie tylko robią wrażenie. One przede wszystkim „robią robotę”!. Każdy użytkownik ma jednak inne oczekiwania i wymagania. Jeśli Xperia Z3 nie należy do jego wymarzonych smartfonów, może pokusić się o porównanie kilku innych modeli, w tym flagowców wciąż cieszących się niemałym uznaniem na rynku.

Obecnie do flagowych modeli można zaliczyć Xperię Z2 oraz Xperię Z2 Compact. Cena Xperii Z2 zaczyna się u producenta od 3599 złotych, ale za to można liczyć na najciekawsze i zarazem najnowsze technologie, na które nie zabrakło tutaj miejsca. Świetne parametry, a dla tych, którzy liczą na ich zachowanie, ale w bardziej poręcznej formie, alternatywą staje się Xperia Z2 Compact.

Zeszłoroczny flagowiec Sony, czyli Xperia Z1 Compact, cieszy użytkowników ze względu na niższą cenę, bo dostępny jest już od 2999 złotych. Jakościowo nie odbiega jednak w znaczącym stopniu od modelu Xperia Z2, niezależnie czy mowa o parametrach, wydajności, czy też wyglądzie. Na uwagę zasługuje fakt, że model ten można zakupić w różnych wersjach kolorystycznych, co staje się niemałym atutem.

Spośród nowych modeli Sony, ciekawych, a do tego o wiele tańszych bez umniejszania na ich jakości, pojawiają się smartfony z serii XA. Bezramkowa konstrukcja, czyli coś, co urzeka w Xperii Z3, do tego wersje kolorystyczne, jak w przypadku Xperii Z1, a na dodatek cena sięgająca około 1300 złotych. Co więcej, koszty są dobrze wyważone w stosunku do proponowanej jakości.

Tak prezentuje się Xperia XA2, a użytkownicy z budżetem wynoszącym poniżej 1000 złotych, powinni zainteresować się modelem Xperia XA1, który można nabyć za kwotę około 800 złotych. Jakość? Ponownie nie można nic zarzucić temu modelowi, mimo że od flagowców jest prawie czterokrotnie tańszy. Na plus przemawia bardzo estetyczny wygląd, a dla niektórych użytkowników smartfonów ten czynnik ma niemałe znaczenie.

W podobnej cenie, jak wcześniejszy model, można zakupić również Xperię L2. Na prowadzenie może się wysuwać, ze względu na bardzo dobrą baterię oraz 13 MP aparat fotograficzny. Z ciekawych funkcji wymienia się czytnik linii papilarnych.

Jeśli w grę wchodzi jedynie praktyczne użytkowanie smartfona, poprawna estetyka i jakość, która idzie w parze z ceną, Xperia E5 wydaje się być dobrym wyborem. Można ją zakupić za około 400 złotych i cieszyć się codziennym, bezproblemowym korzystaniem.

Gdzieś pomiędzy pozostało odrobinę miejsca na kompromis. Wyważenie między flagowcami, za które trzeba sporo zapłacić, jak i modelami tanimi i prostymi. I tutaj w grę wchodzi Xperia X, której jakość jest bardzo dobra, a do tego można liczyć na ciekawe funkcje. (https://cyfrowa.rp.pl/gadzety/30181-przeglad-najnowszych-smartfonow-sony)

A który model przemawia do Was?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.