Dwa nowe chińskie smartfony. Kupimy je w Polsce?

droga
źródło: https://pixabay.com/pl/

Smartfony Chińskiej produkcji a także marki coraz częściej trafiają do polski. Niewiele osób wie, że marka Huawei pochodzi z Chin. A to jedna z najstarszych firm dostępnych na naszym rynku produkująca telefony komórkowe. W ciągu ostatnich lat umocniła się na swojej pozycji. Co ciekawe Robert Lewandowski nasz najbardziej znany i ceniony na świecie piłkarz promuje smartfony tej firmy w reklamie telewizyjnej.

Tylko 89 dolarów?

telefon
źródło: https://pixabay.com/pl/

Znacie markę Elephone? Do niedawna nie znał jej nikt poza Chińczykami. Dzisiaj wiemy, że jest to producent naprawdę niezłych smartfonów, które oferują mocną specyfikację techniczną za niewielkie pieniądze. Bo 89 lub 99 USD to niecałe 400 złotych. A tyle wynosi cena tego modelu na rynku azjatyckim. Czekamy na pojawienie się urządzenia w Europie. Chociaż nie będzie, to rzecz łatwa ze względu na marketing konkurencji. A szkoda, ponieważ w modelu Elephone M3 znajdziemy ekran 5,5 cala 720p, 8-rdzeniowy procesor oraz 3 GB pamięci RAM. Ale najlepszą informacją dla użytkowników jest materiał, z którego wykonana jest obudowa. Metal oraz szkło, to lepszy wybór niż plastik.

Niska cena za AMOLED w Umi Rome

Azjatycki
źródło: http://androidayuda.com/

Kolejny smartfon, który pokazuje, że za 99 dolarów można otrzymać produkt, który zawstydzi konkurencje i zmieni standardy rynku. Chińska marka Umi szykuje się do premiery modelu Rome posiadającego ekran AMOLED o ponad 5 calach i rozdzielczości 720p. Aparat o 13 MP wraz z modemem LTE zbliża go do telefonów klasy średniej w cenie ponad 1000 złotych. A tutaj zaskoczenie ponieważ smartfon wyceniono na mniej niż 100 USD. Chcąc zamówić go sobie na święta musimy poczekać do 15 grudnia. Dodatkowe opłaty za wysyłkę i urząd celny sprawią, że otrzymamy go pewnie w ciągu 2 tygodni (więc po świętach) w cenie nie wyższej niż 150 USD za wszystkie usługi wraz ze sprzętem.

Nie liczmy na pojawienie się tego oraz wyżej wymienionego modelu na naszym rynku. Zbyt duża konkurencja sprawia, że Chiny nie próbują się nawet przebić przez barierę koreańskich, japońskich oraz amerykańskich urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.