Przed premierą Wiedźmina 3 i Car mechanik

gra rpg

symulator mechanika

Polski przemysł gier komputerowych już dawno przebił kinematografię oraz muzykę. Gry z naszego kraju są znane na świecie dużo bardziej niż piosenki i filmy. Wygląda na to, że ta tendencja będzie tylko rosła. Ostatnie tygodnie i najbliższe dni są tego najlepszym przykładem. Nie jest prawdą, że tylko produkcje AAA odbijają się echem na świecie. Nawet niskobudżetowe projekty mogą odnieść sukces i zwrócić się po 8 godzinach od rozpoczęcia sprzedaży.

Polski gry niższej klasy

Twór studia Red Dot Games o tytule „Car mechanic simulator 2015” udowodnił, że zrobienie dobrej gry wcale nie musi zajmować wielu lat. Nie musi także pochłaniać gigantycznych pieniędzy. Według informacji, które można znaleźć w sieci, gra zaczęła na siebie zarabiać tego samego dnia, w którym została wydana. Ludzie nie szczędzą jej pozytywnych słów. Mimo pewnych niedopracowań i błędów w porównaniu z odsłoną 2014 jest to całkiem inny produkt. Zwykle symulatory (nie licząc Euro Track, Farming i Goat) były grami dołączanymi do gazet za niewielkie pieniądze. Ich poziom był mierny i trudno było zaliczyć je nawet do średniej półki jakościowej. Mechanik samochodowy 2015 przełamuje tą barierę. Daje wiele godzin zabawy, która uczy i zmusza do logicznego myślenia. Bez przemocy, fabuły, dialogów oraz graficznych efektów miażdżących nasze rogówki.

Już za parę dni, za dni parę

Słyszeliście plotki na temat Wiedźmina 3? Ten kto ich nie słyszał śpi spokojnie. Jednak różne źródła podają, że nasz najważniejszy tytuł tego roku ma pewne problemy z silnikiem gry. Tekstury podobno wyglądają kiepsko przy bliższym kontakcie nawet na wysokich ustawieniach. Czy faktycznie tak jest? Może plotki mają na celu zdobycie kolejnych potencjalnych klientów zainteresowanych grą inspirowaną książkami pana Sapkowskiego? Jedno jest pewne. To data premiery ustalona na 19 maja. Jeżeli po raz kolejny dojdzie do jej przełożenia ludzie będą mocno rozczarowani. A społeczność graczy z obawą będzie patrzeć na nadchodzącą grę RPG. Ale czy CD projekt RED ryzykowałby przekładanie premiery po tych wszystkich eventach promocyjnych? Wielu YT-berów zostało na nie zaproszonych a w sieci mamy już materiały z gry pokazujące świat oraz mechanikę rozgrywki. Wszystko okaże się za 2 tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.