Pokemon go pobrane ponad milion razy

pokeball
źródło: http://foter.com

Gra Angry Birds na systemy Android ma szansę zostać zdetronizowana. To, co ujrzało światło dziennie 6 lipca, jest spełnieniem marzeń fanów anime i gier Pokemon. Ja sam w latach 90 polowałem na te stworki ukryte w paczkach chipsów oraz gumach do żucia. Byłem ogromnym fanem serialu i wiem, co teraz przeżywają ludzie w moim wieku (27 lat). Aplikacja Pokemon Go wystartowała na świecie. W Polsce ściągniemy ją ze sklepiku Google za darmo.

Pokemon prawie jak żywy

pokemon
źródło: http://foter.com

Koncepcja gry, w której korzystamy z podglądu kamery na prawdziwy świat, jest genialna w swojej prostocie. Do tego wymaga od nas również wyjścia z domu, czyli pewnej aktywności fizycznej. Pokemon Go to aplikacja na smartfony, która łączy się z internetem i dzięki GPS ustala naszą pozycję na mapie świata. Chodząc po mieście, wsi, będąc nad jeziorem czy w supermarkecie możemy spotkać jakiegoś pokemona, który wyświetli się na ekranie naszego telefonu. Gra podobnie jak poprzednie części cyklu opiera się o walki, trenowanie oraz ewolucję stworków. Obecnie mamy 151 Pokemonów, które mają powiększać swoja liczebność w kolejnych aktualizacjach.

Problem aktualizacji smartfonów

smartfon
źródło: http://foter.com

Ponad milion pobrań aplikacji Pokemon Go może delikatnie zaskakiwać, ze względu na problemy techniczne, które napotykają użytkownicy. Sam na moim leciwym Samsungu Galaxy S3 nie byłem w stanie poprawnie uruchomić gry z kieszonkowymi stworkami, dopóki nie przeprowadziłem aktualizacji. Niestety nawet nowsze modele smartfonów okazują się za słabe dla nowej gry z Pokemonami. Gdyby obniżyć nieco wymagania, najprawdopodobniej ilość ściągnięć gry przekroczyłaby drugi milion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.